26.1 C
Bhubaneswar
Saturday, October 16, 2021

ପାକିସ୍ତାନୀ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଗିରଫ , ଏକେ-୪୭ ରାଇଫଲ ଜବତ ହୋଇଛି

Must read

ଆତଙ୍କବାଦୀ ବୋଲି ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଥିବା ଜଣେ ପାକିସ୍ତାନୀ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ପୋଲିସ କହିଛି। ତାଙ୍କ ନିକଟରୁ ଏକ ଏକେ-୪୭ ଆକ୍ରମଣ ରାଇଫଲ ସମେତ ବନ୍ଧୁକ ଏବଂ ଗୁଳି ଜବତ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ବେଆଇନ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ (ପ୍ରତିରୋଧ) ଅଧିନିୟମ, ବିସ୍ଫୋରକ ଆଇନ ଏବଂ ବାହୁବଳୀ ଅଧିନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ବୁକ୍ କରାଯାଇଛି।

ଡେପୁଟି ପୋଲିସ୍ କମିଶନର (ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସେଲ୍) ପ୍ରମୋଦ ସିଂ କୁଶୱା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗିରଫ ବିଦେଶୀ ମହମ୍ମଦ ଆଶ୍ରାଫ ଛଦ୍ମନାମ ଅଲି ଅଲି ଅହମ୍ମଦ ନୁରୀ ନାମକ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକ ଭାବରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ରହୁଥିଲେ। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଦଳ ନିକଟରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ନାଗରିକଙ୍କ ବିଷୟରେ ଇନପୁଟ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ, ଯିଏ ପୂର୍ବ ଦିଲ୍ଲୀରେ ରହୁଥିଲେ ଏବଂ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକ ଭାବରେ ପରିଚିତ ହୋଇଥିଲେ। ଅଭିଯୁକ୍ତ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ନାଗରଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରି ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା ବୋଲି କୁଶୱା କହିଛନ୍ତି। ଜାଲ୍ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଭାରତୀୟ ପରିଚୟ ପତ୍ର ପାଇଥିଲେ।

ତାଙ୍କ ପଚରାଉଚରା ପରେ ଏକେ -୪୭ ରାଇଫଲ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଏବଂ ଗୁଳି ଜବତ ହୋଇଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ କୌଣସି ଆତଙ୍କବାଦୀ ପୋଷାକ ସହିତ ଜଡିତ ନୁହଁନ୍ତି। ଭାରତ ପରିଦର୍ଶନ କରିବା, ଭାରତୀୟ ପରିଚୟ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଏବଂ କାହିଁକି ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଏବଂ ଗୁଳିଗୋଳା ଜବତ କରିବାର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଜାଣିବା ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସେଲ୍ ସ୍ଲୁଥ୍ ଆଶ୍ରାଫଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରୁଥିଲେ। ସେ ଉତ୍ସ ଜାଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ ଯାହା ମାଧ୍ୟମରେ ସେ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର କ୍ରୟ କରିଥିଲେ। ଏହି ମାମଲାର ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article