26.1 C
Bhubaneswar
Saturday, October 16, 2021

ସ୍କଲାରସିପ୍ ସ୍କାମର ନିରପେକ୍ଷ ତଥା ସ୍ୱଚ୍ଛ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଯାଉଛି

Must read

ପଞ୍ଜାବର ସାମାଜିକ ନ୍ୟାୟ, ସଶକ୍ତିକରଣ ଏବଂ ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ଡ . ରାଜ କୁମାର ଭର୍କା ସୋମବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ସ୍କଲାରସିପ୍ ସ୍କାମର ନିରପେକ୍ଷ ତଥା ସ୍ୱଚ୍ଛ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଯାଉଛି ଏବଂ ପ୍ରାଥମିକ ରିପୋର୍ଟ ପରେ ପାଞ୍ଚ ଜଣ ଅଧିକାରୀ ଏବଂ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଚାର୍ଜସିଟ୍ ଜାରି କରାଯାଇଛି। କ୍ୟାବିନେଟ ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଚାର୍ଜସିଟ୍ ଗୁଡିକ ହେଉଛି ଡେପୁଟି ଡାଇରେକ୍ଟର ପରମିନ୍ଦର ସିଂ ଗିଲ, ଡିସିଏଫ୍ ଚରଣଜିତ ସିଂ, ସୋ ମୁକେଶ ଭାଟିଆ, ଅଧୀକ୍ଷକ ରାଜିନ୍ଦର ଚୋପ୍ରା ଏବଂ ବରିଷ୍ଠ ସହକାରୀ ରାକେଶ ଆରୋରା।

ତେବେ ଏହି ଦୁର୍ନୀତି ଘଟିଥିବା ବେଳେ ବିଭାଗର ମନ୍ତ୍ରୀ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ସାଧୁ ସିଂ ଧରମସୋଟଙ୍କୁ ସରକାର କୌଣସି ଅଭିଯୋଗ କରିନାହାଁନ୍ତି। ଡ ଭର୍କା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପୋଷ୍ଟ ମ୍ୟାଟ୍ରିକ୍ ଏସସି ସ୍କଲାରସିପ୍ ସ୍କାମରେ ଜଡିତ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଶୀଘ୍ର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବେ ଏବଂ ସେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବରେ ଏହି ମାମଲାରେ ଏକ ନିରପେକ୍ଷ ଏବଂ ସ୍ୱଚ୍ଛ ଯାଞ୍ଚ କରିବେ। ଯେଉଁ କଲେଜଗୁଡ଼ିକ ଏସସି ସ୍କଲାରସିପ୍ ପାଣ୍ଠି ବଙ୍ଗଳା କରିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ଅର୍ଥ ଫେରସ୍ତ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ପଡିବ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏଭଳି ଅନୁଷ୍ଠାନ ବିରୋଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ସେ ବିଭାଗୀୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ପ୍ରତିଦିନ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ନିଆଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରିବା ଉଚିତ। ଡ ଭର୍କା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ କୌଣସି ସ୍ତରରେ ସଂଖ୍ୟାଲଘୁଙ୍କ ସହ ହୋଇଥିବା ଅନ୍ୟାୟକୁ କଦାପି ବରଦାସ୍ତ କରିବେ ନାହିଁ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ ନିଶ୍ଚିତ କରିବେ ଯେ ଏଭଳି ମାମଲାରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରକୃତ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ସାମାଜିକ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନାର ଲାଭ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ସେମାନଙ୍କ ସରକାର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିବଦ୍ଧ ଏବଂ ଅଭାବୀ ଲୋକମାନଙ୍କର ଜୀବନଧାରଣ ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ କୌଣସି ପଥର ଖୋଲା ରହିବ ନାହିଁ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article