26.1 C
Bhubaneswar
Saturday, October 16, 2021

ଡି.ଏସ୍ କୁଲକର୍ଣ୍ଣିଙ୍କ ମାଲିକାନାରେ ଥିବା ବଙ୍ଗଳାରେ ଚୋରି ହୋଇଛି ।

Must read

ପୁଣେ ଭିତ୍ତିକ ଡେଭଲପର୍ ଡି.ଏସ୍ କୁଲକର୍ଣ୍ଣିଙ୍କ ମାଲିକାନାରେ ଥିବା ଏକ ବଙ୍ଗଳାରେ ଏକ ଚୋରି ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି, ଯିଏକି ତାଙ୍କର ଅନେକ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଏବଂ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ସହ ଡିଏସକେ ଗ୍ରୁପର ହଜାର ହଜାର ନିବେଶକଙ୍କୁ ଠକିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେନାପତି ବାପାଟ ରୋଡରେ ଥିବା ଏହି ବଙ୍ଗଳା ବର୍ତ୍ତମାନ ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ ଆକ୍ଟ ଅଧୀନରେ ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ (ଇଡି) ଦ୍ୱାରା ସଂଲଗ୍ନ ହୋଇଛି। ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଚାଟୁରୁଙ୍ଗି ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଏହି ମାମଲାରେ ପ୍ରଥମ ସୂଚନା ରିପୋର୍ଟ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି।

ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନର ବରିଷ୍ଠ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ରାଜକୁମାର ୱାଗଚାଭରେ କହିଛନ୍ତି, “ସୋମବାର ଦିନ କିଛି ପଡୋଶୀ ଆମକୁ ଚୋରି ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। ପ୍ରାଥମିକ ଅନୁସନ୍ଧାନରେ ଏହା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯେ ଟିଭି ସେଟ୍ ସମେତ କିଛି ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ ଗ୍ୟାଜେଟ୍ ଚୋରି ହୋଇଛି। ଡ୍ୟୁଟିରେ କୌଣସି ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ନଥିଲେ, ସମ୍ଭବତ ସଂଲଗ୍ନ ହେତୁ | ଆମେ ଏକ ଯାଞ୍ଚ ଆରମ୍ଭ କରିଛୁ। ” କୁଲକର୍ଣ୍ଣିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଡିଏସକେ ଗ୍ରୁପ୍ ଦ୍ୱାରା ୨୦୯୧ କୋଟି ଟଙ୍କା ଠକେଇର ଏକ ଅଂଶ ଭାବରେ ପୁଣେ ନଗର ପୋଲିସର ଇକୋନୋମିକ୍ ଅଫେନ୍ସ ୱିଙ୍ଗ୍ ପ୍ରାୟ ୩୫,୦୦୦ ଜମାକାରୀ ଏବଂ ନିବେଶକଙ୍କୁ ୧୦୮୩ କୋଟି ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗରେ ଯାଞ୍ଚ କରି ୭୧୧ ଟଙ୍କା ପଠାଇଛି।

ଋଣ ଆକାରରେ ପ୍ରାପ୍ତ କୋଟି ଏବଂ ୧୧୧ କୋଟି ଟଙ୍କାଋଣ ଦେୟ ମାଧ୍ୟମରେ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଫୁରସୁଙ୍ଗୀରେ ଜମି ଚୁକ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ୧୮୪ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟ ହୋଇଛି। ୨୦୧୮ରେ ଏହି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ମାମଲାରେ କିଛି ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ଡିଏସ୍ କୁଲକର୍ଣ୍ଣି (୭୦) ନ୍ୟାୟିକ ହେପାଜତରେ ଅଛନ୍ତି। ଫେବୃଆରୀ ୨୦୧୯ ରେ, ଇଡି ଗ୍ରୁପର ୯୦୪ କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ସମ୍ପତ୍ତି ସଂଲଗ୍ନ କରିଥିଲା ​​| ଇଡି ଦ୍ୱାରା ସଂଲଗ୍ନ ହୋଇଥିବା ଅସ୍ଥାବର ସମ୍ପତ୍ତିରେ ଜମି, ବଙ୍ଗଳା, କୋଠା, ଫ୍ଲାଟ, ବୀମା ପଲିସି ଏବଂ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ନଗଦ ଜମା ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଚଳନ ସମ୍ପତ୍ତିରେ ଅନେକ ଉଚ୍ଚ କାର ଏବଂ ବାଇକ୍ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଥିଲା |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article