26.1 C
Bhubaneswar
Saturday, October 16, 2021

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ଓଡିଶା, ବଙ୍ଗଳାର କେତେକ ସ୍ଥାନରୁ ମୌସୁମୀ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ଜାରି ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ।

Must read

ମୌସୁମୀ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ଜାରି ରହିଛି ଏବଂ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଗୁଜୁରାଟ, ଛତିଶଗଡ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, ଝାଡଖଣ୍ଡ, ବିହାର, ଓଡିଶା, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଏବଂ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର କିଛି ଅଂଶରୁ ଏହା ଆହୁରି ହ୍ରାସ ପାଇବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଗୁଜୁରାଟ, ଛତିଶଗଡ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଅଧିକାଂଶ ଅଂଶ, ଝାଡଖଣ୍ଡ, ବିହାର, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ଓଡିଶା ଏବଂ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର କିଛି ଅଂଶରୁ ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ ମୌସୁମୀକୁ ଆଗାମୀ ଦୁଇ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ (ଭାରତ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ) ପ୍ରତ୍ୟାହାର ପାଇଁ ଅବସ୍ଥା ଅନୁକୂଳ ହେଉଛି। ) କହିଛନ୍ତି।

ଏହି ପ୍ରତ୍ୟାହାର ଲାଇନ ମୋତିହାରୀ, ଗୟା, ଡାଲଟୋଙ୍ଗଞ୍ଜ, ଅମ୍ବିକାପୁର, ମାଣ୍ଡଲା, ଇନ୍ଦୋର, ଗାନ୍ଧିନଗର, ରାଜକୋଟ ଏବଂ ପୋରବନ୍ଦର ଦେଇ ଯାଉଛି। ଉତ୍ତର ଆଣ୍ଡାମାନ ସାଗର ଏବଂ ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ସାଇକ୍ଲୋନିକ୍ ପ୍ରଚାର ଚାଲିଛି | ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ, ଆଗାମୀ ୩୬ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ସମାନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ନିମ୍ନ-ଚାପ ଅଞ୍ଚଳ ସୃଷ୍ଟି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ପରବର୍ତ୍ତୀ ଚାରି ରୁ ପାଞ୍ଚ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଏହା ଅଧିକ ଚିହ୍ନିତ ହୋଇ ପଶ୍ଚିମ ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ଦିଗକୁ ଦକ୍ଷିଣ ଓଡିଶା-ଉତ୍ତର ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଉପକୂଳ ଆଡକୁ ଗତି କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି |

ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ, ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ବଜ୍ରପାତ ସହିତ ଅଧିକାଂଶ ସ୍ଥାନରେ ମଧ୍ୟମ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା (ପବନର ବେଗ ୪୦-୫୦ କିଲୋମିଟରରୁ ୬୦ କିଲୋମିଟର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ) | ଆସନ୍ତା ପାଞ୍ଚ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଆଣ୍ଡାମାନ ଏବଂ ନିକୋବର ଦ୍ୱୀପପୁଞ୍ଜରେ ପ୍ରବଳରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ | ପୂର୍ବ-କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଆରବ ସାଗର ଉପରେ ଏକ ସାଇକ୍ଲୋନିକ୍ ପ୍ରଚାର ଚାଲିଛି | ଆଗାମୀ ତିନିରୁ ଚାରି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଏହା ସ୍ଥିର ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସହିତ ବିସ୍ତୃତ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବର୍ଷା ଦକ୍ଷିଣ ପାଞ୍ଚ ଦ୍ୱୀପପୁଞ୍ଜ ଭାରତ ଉପରେ ଏବଂ ଆସନ୍ତା ଦୁଇ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଉପରେ ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article