26.1 C
Bhubaneswar
Saturday, October 16, 2021

ବିଜେପି ବିଧାୟକ ମୋହନ ମାଜିଙ୍କ ଗାଡିରେ ବୋମା ମାଡ ହୋଇଛି

Must read

ରବିବାର ଦିନ ଓଡିଶା ବିଧାନସଭାରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା ବିରୋଧୀ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ ଚାବୁକ ମୋହନ ମୋ କେନ୍ଦୁଝରର ଜିଲ୍ଲାର ମାଣ୍ଡୁଆ ନିକଟରେ ତାଙ୍କ କାରରେ ଦେଶ ତିଆରି ବୋମା ଫିଙ୍ଗିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେବା ପରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧାରୁ ରକ୍ଷା ପାଇଥିଲେ। ଟାଉନ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଛି। ଘଟଣାଟି ଘଟିଥିବା ବେଳେ ରାତି ଟାରେ କେଓନଜାର ବିଧାୟକ ଶ୍ରମିକ ସଂଗଠନ ବୈଠକରୁ ଫେରୁଥିଲେ। ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ଗାଡିର ଆଗ ପ୍ୟାନେଲ ଆଂଶିକ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ମାଜି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କର କୌଣସି ଆଘାତ ନଥିଲା।

“ମୁଁ ଭାରତୀ ମଜଦୁର ସଂଗଠନର କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ବୈଠକରେ ଯୋଗଦେବା ପାଇଁ ମାଣ୍ଡୁଆ ନିକଟ ସିକ୍ ବିକାଶ ସମିତିର ଉତ୍କଳ ସମ୍ବଦଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଯାଇଥିଲି। ସଭାରେ ଯୋଗଦେବା ପରେ ମୁଁ ମାଣ୍ଡୁଆରେ ମୋ ଘରକୁ ଯିବା ବାଟରେ ଦୁଇଜଣ ଯୁବକ ମୋ ଗାଡିକୁ ଅଟକାଇ ଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ କଳା ସାର୍ଟ ପିନ୍ଧି ବାଇକରୁ ଓହ୍ଲାଇ ମୋ ଗାଡିରେ ଦୁଇଟି ବୋମା ଫିଙ୍ଗିଥିଲେ। ସେ ଏକ ପିସ୍ତଲ ବାହାର କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ମୋ ଦ୍ୱାରା ତାଙ୍କୁ ଗୋଡ଼ାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା | ଏହା ପରେ ସେମାନେ ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ଆଡକୁ ପଳାଇଥିଲେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ମାଜି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ସ୍ଥାନୀୟ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ (ବିଜେଡି) ନେତା ରଜା ଚକ୍ର ଅଛନ୍ତି, କାରଣ ତିନି ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବରୁ ସେ କିଓନଜାର ସଦର ବ୍ଲକରେ ଏକ ପାର୍ଟି ସଭାକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବା ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ଧମକ ଦେଇଥିଲେ। ତେବେ ଚକ୍ର ମାଜିଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକୁ ମିଥ୍ୟା ଏବଂ ଭିତ୍ତିହୀନ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ଏହି ଘଟଣା ପରେ କେଓନଜାର ସହରରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଥିଲା କାରଣ ଶହ ଶହ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି (ବିଜେପି) କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ଗାନ୍ଧୀ ଛକରେ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ -୪୯ ରେ ଟାୟାର ଜାଳି ଦେଇଥିଲେ। “ରାଜନୀତିରେ ମୋର ୨୦ ବର୍ଷ କ୍ୟାରିୟର ସମୟରେ ମୁଁ ହୁଏତ ରାଜନୈତିକ ଶତ୍ରୁତା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ | କିନ୍ତୁ ମୋର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍ତରରେ ମୋର କୌଣସି ଶତ୍ରୁ ନାହିଁ ବୋଲି ଘଟଣା ପରେ ମାଜି କହିଛନ୍ତି। ପରେ କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବରିଷ୍ଠ ବିଜେପି ନେତା ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଟ୍ୱିଟ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ମାଜିଙ୍କ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣରେ ରାଜ୍ୟରେ ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା କିପରି ଖରାପ ହେଉଛି ତାହା ଦର୍ଶାଯାଇଛି। ଗଣତନ୍ତ୍ରରେ ସର୍ବଦା ମତଭେଦ ରହିଥାନ୍ତା, କିନ୍ତୁ ଜନ ପ୍ରତିନିଧୀଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ। ଗୃହ ବିଭାଗର ମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଉଚିତ ବୋଲି ପ୍ରଧାନ କହିଛନ୍ତି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article