26.1 C
Bhubaneswar
Saturday, October 16, 2021

ଆର୍ଯ୍ୟନ୍ ଖାନ୍ ଜାମିନ ପାଇବେ କି?

Must read

ଡ୍ରଗ୍ସ ମାମଲାରେ ଜାମିନ ପାଇଁ ଅଭିନେତା ଶାହରୁଖ ଖାନଙ୍କ ପୁଅ ଆର୍ଯ୍ୟନ ଖାନଙ୍କୁ ସୋମବାର ମୁମ୍ବାଇର ସ୍ଥାନୀୟ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା। ଶନିବାର ମୁମ୍ବାଇ ଉପକୂଳରୁ ଏକ କ୍ରୁଜ୍ ଜାହାଜରେ ନାର୍କୋଟିକ୍ସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ବ୍ୟୁରୋ (ଏନସିବି) ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଖାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା। ଡାକ୍ତରୀ ଯାଞ୍ଚ ପରେ ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଏନସିବି ଆର୍ଯ୍ୟନ୍ ଖାନ୍, ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ଅରବାଜ୍ ମର୍ଚାଣ୍ଟ ଏବଂ ମୁମୁନ୍ ଧାମଚାଙ୍କୁ ଏସପ୍ଲାନେଡ୍ କୋର୍ଟରେ ଆଣିଥିଲେ। ଡାକ୍ତରୀ ପରୀକ୍ଷା ସମୟରେ ମୁମ୍ବାଇର ଜେଜେ ହସ୍ପିଟାଲର ଜଣେ ଡାକ୍ତର ମଧ୍ୟ ଆରଟିଓ- ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କ ସ୍ୱାବ ନେଇଥିଲେ। ଶନିବାର ରାତିରେ ମଧ୍ୟଭାଗରେ ଗୋଆ ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବା କ୍ରୁଜ୍ ଜାହାଜରେ ଏକ ଏନସିବି ଟିମ୍ ଏକ ରେଭ୍ ପାର୍ଟିକୁ ବାଜିଥିଲା।

ଏକ ଟିପ୍ସ ପରେ ଏହି ଚଡାଉ କରାଯାଇଥିଲା ବୋଲି ଏନସିବି ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି। ଏନସିବି ଜୋନାଲ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସମୀର ୱାନକେଡେଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, କ୍ରୁଜ୍ ଜାହାଜରେ ଔଷଧ ଜବତ ସଂପର୍କରେ ଏନସିବି ପକ୍ଷରୁ ଆଠ ଜଣଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରାଯାଇଥିଲା। ରବିବାର ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା। ଆର୍ଯ୍ୟନ୍ ଖାନ୍, ଅରବାଜ୍ ସେଥ୍ ମର୍ଚାଣ୍ଟ ଏବଂ ମୁମୁନ୍ ଧାମଚାଙ୍କ ସମେତ ତିନିଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇର ଏସପ୍ଲାନେଡ୍ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା ଯାହା ଅକ୍ଟୋବର ୪ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏନସିବି ହେପାଜତକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଏନସିବି ଅନୁଯାୟୀ, ନାର୍କୋଟିକ୍ ଡ୍ରଗ୍ ଏବଂ ସାଇକୋଟ୍ରୋପିକ୍ ପଦାର୍ଥ ଅଧିନିୟମ ର ଧାରା ୮ ସି, ୨୦ବି, ୨୭(ଯେକୌଣସି ନାର୍କୋଟିକ୍ ଡ୍ରଗ୍ କିମ୍ବା ସାଇକୋଟ୍ରୋପିକ୍ ପଦାର୍ଥର ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ଦଣ୍ଡ) ଏବଂ ୩୫ (ଦୋଷୀ ମାନସିକ ସ୍ଥିତିର ଅନୁମାନ) ଅନୁଯାୟୀ ତିନି ଜଣଙ୍କୁ ବୁକ୍ କରାଯାଇଛି। ।

ଆକ୍ଟର ଧାରା ୮ ସି ଉତ୍ପାଦନ, ଉତ୍ପାଦନ, ମାଲିକାନା, ବିକ୍ରୟ, କ୍ରୟ, ପରିବହନ, ଗୋଦାମ, ବ୍ୟବହାର, ବ୍ୟବହାର, ଆମଦାନୀ ଆନ୍ତ ରାଜ୍ୟ, ଆନ୍ତ ରାଜ୍ୟ ରପ୍ତାନି, ଭାରତକୁ ଆମଦାନୀ, ଭାରତରୁ ରପ୍ତାନି କିମ୍ବା କୌଣସି ନିଶା ଔଷଧ ପରିବହନ କିମ୍ବା ନିଷେଧାଦେଶକୁ ବୁଝାଏ | ସାଇକୋଟ୍ରୋପିକ୍ ପଦାର୍ଥ ଯେତେବେଳେ ସେକ୍ସନ୍ ୨୦ ବି ଉତ୍ପାଦନ, ଉତ୍ପାଦନ, ମାଲିକାନା, ବିକ୍ରୟ, କ୍ରୟ, ପରିବହନ, ଆନ୍ତ ରାଜ୍ୟ ଆମଦାନୀ, ଆନ୍ତ ରାଜ୍ୟ ରପ୍ତାନି କିମ୍ବା କଏନ ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ଦଣ୍ଡ ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟ କରେ | ଏହି ସମୟରେ ଆର୍ଯ୍ୟନ୍ ଖାନଙ୍କ ଓକିଲ ସତୀଶ ମନେଶିନ୍ଦେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କ୍ରୁଜ୍ ପାର୍ଟି ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇଛି। “ତଥାପି ତାଙ୍କ ପାଖରେ ବୋର୍ଡିଂ ପାସ୍ ନଥିଲା। ସେଠାରେ ତାଙ୍କର କୌଣସି ସିଟ୍ କିମ୍ବା କ୍ୟାବିନ ନଥିଲା। ଦ୍ଵିତୀୟତ ଜବରଦଖଲ ଅନୁଯାୟୀ ତାଙ୍କ ପାଖରେ କୌଣସି ଜିନିଷ ମିଳିନଥିଲା। ତାଙ୍କୁ କେବଳ ଚାଟ୍ ଆଧାରରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି” ବୋଲି ମନେଶିନ୍ଦ କହିଛନ୍ତି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article