26.1 C
Bhubaneswar
Saturday, October 16, 2021

ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ରୁଦ୍ର ପ୍ରତାପ ମହାରଥୀ ୨୦,୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଭୋଟ୍ ଦେଇ ଜିତିଛନ୍ତି

Must read

ଶାସକ ବିଜେଡିର ରୁଦ୍ରପ୍ରତାପ ମହାରଥୀ ପିପିଲି ବିଧାନସଭା ବାଇପୋଲରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବ୍ୟବଧାନରେ ଆଗୁଆ ରହିଛନ୍ତି। ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଆଶ୍ରିତ ପଟ୍ଟନାୟକ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିବାବେଳେ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ବିଶ୍ୱକୋଶନ ହରିଚନ୍ଦନ ମହାପାତ୍ର ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି। ଗତ ବର୍ଷ ଅକ୍ଟୋବରରେ ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ମହାରଥୀଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ପରେ ପିପିଲି ଆସନକୁ ଉପ-ନିର୍ବାଚନ ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା। ଗୁରୁବାର ଦିନ ପିପିଲି ଭୋଟ୍ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ଓଡିଶା ଆସନ ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରାୟ ୭୮.୨୪ ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟରଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ରେକର୍ଡ କରିଛି। ପିପିଲି ବିଧାନସଭା ବିଭାଗ ଶାସକ ବିଜେଡିର ଦୁର୍ଗ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ କାରଣ ଏହାର ସଦସ୍ୟ ପ୍ରଦୀପ ମହାରଥୀ ୨୦୦୦ ରୁ କ୍ରମାଗତ ପାଞ୍ଚ ଥର ଏହି ଆସନ ଜିତିଥିଲେ।

ପିପିଲି ବାଇପୋଲରେ ଭୋଟ୍ ଗଣନର ରାଉଣ୍ଡ ୨୩ ପରେ ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ରୁଦ୍ର ପ୍ରତାପ ମହାରଥୀ ୨୦,୮୩୮ ଭୋଟରେ ଆଗୁଆ ଥିବାବେଳେ ବିଜେପିର ଆଶ୍ରିତ ପଟ୍ଟନାୟକ ୬୮,୩୭୩ ଭୋଟ୍ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ବିଶ୍ଵକଶନ ହରିଚନ୍ଦନ ମହାପାତ୍ର ମାତ୍ର ୪,୦୬୩ ଭୋଟ୍ ପାଇଛନ୍ତି। ରାଉଣ୍ଡ ୧୪ ପରେ ରୁଦ୍ର ପ୍ରତାପ ମହାରଥୀ ୫୫,୩୪୭ ଟି ଭୋଟ୍ ପାଇଛନ୍ତି, ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ୩୯,୬୨୮ ଭୋଟ୍ ପାଇଛନ୍ତି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ୨,୮୯୫ ଭୋଟ୍ ପାଇଛନ୍ତି। ମହାରଥୀ ୧୫,୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଭୋଟରେ ଆଗୁଆ ଅଛନ୍ତି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article