26.1 C
Bhubaneswar
Saturday, October 16, 2021

ଇଂଲଣ୍ଡ ରେ କୋବିଡ ସ୍ଥିତି ହେବ ଆହୁରି ଭୟଙ୍କର! କହିଲେ ବୈଜ୍ଞାନିକ ।

Must read

ଆସୋସିଏଟେଡ୍ ପ୍ରେସ ଅନୁଯାୟୀ ଉତ୍ତର ପଶ୍ଚିମ ଆମେରିକାର ନ୍ୟୁ ଇଂଲଣ୍ଡର ଡାକ୍ତରଖାନାଗୁଡ଼ିକରେ ଇଣ୍ଟେନ୍ସିଭ୍ କେୟାର ୟୁନିଟ୍ ପୁରଣ କରୁଛି ଏବଂ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଅଭାବ ଯତ୍ନ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଉଛି। ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଟୀକାକରଣ ପାଇଁ ଟୀକାକରଣ ପାଇଁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ୟ ପ୍ରକାରର ଯତ୍ନର ଚାହିଦାକୁ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ ଯାହା ମହାମାରୀ ଦ୍ୱାରା ବିଳମ୍ବ ହୋଇଛି।

ରାଜ୍ୟ ପାଇଁ କରୋନାଭାଇରସ୍ ପରିସଂଖ୍ୟାନ ଉପରେ ନଜର ରଖୁଥିବା ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ଆର୍ଥିକ ନିୟାମକ ବିଭାଗର କମିଶନର ମାଇକେଲ ପିସିଆକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଭାବୁଛି ଏହା ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ନିରାଶାଜନକ ଅଟେ। “ଆମେ ଚାହୁଁ ଯେ ପିଲାମାନେ ସ୍କୁଲରେ ସୁରକ୍ଷିତ ରୁହନ୍ତୁ, ଆମେ ଚାହୁଁ ଅଭିଭାବକମାନେ ସେମାନଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କର ଶିକ୍ଷା ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା ନକରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି।”

ଆମେରିକାର ପାଞ୍ଚଟି ରାଜ୍ୟ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବାବେଳେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ଅଗ୍ରଣୀ ଥିବାବେଳେ କନେକ୍ଟିକଟ, ମେନ୍, ରୋଡ ଦ୍ୱୀପ ଏବଂ ମାସାଚୁସେଟ୍ସ ଦ୍ଵାରା ଏହି ବୃଦ୍ଧି ଡେଲଟା ପ୍ରକାରକୁ ହ୍ରାସ ପାଇବ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି। ସଂଗୃହିତ ସର୍ବଶେଷ ଆକଳନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ସରକାରୀ ସୂତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ କୋଭିଡ -୧୯ ରୁ ପ୍ରାୟ ୪.୮ ନିୟୁତ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୪,୭୯୩,୬୧୩ ଥିବାବେଳେ ୨୩୪,୫୪୨,୨୪୦ ସକରାତ୍ମକ ପରୀକ୍ଷା ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି। ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ ଆକଳନ କରିଛି ଯେ କୋଭିଡ ସହିତ ଅଧିକ ମୃତ୍ୟୁ ହେତୁ ସରକାରୀ ରେକର୍ଡ ତୁଳନାରେ ପ୍ରକୃତ ଟୋଲ ଦୁଇରୁ ତିନି ଗୁଣ ଅଧିକ ହୋଇପାରେ। କେତେକ ଦେଶ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଏହାର ସରକାରୀ ଗଣନାଠାରୁ ଅଧିକ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article