16.1 C
Bhubaneswar
Wednesday, December 1, 2021

ଓଡିଶା ପୋଲିସର କନଷ୍ଟେବଳ ପଦବୀ ପାଇଁ ଆବେଦନ

Must read

ଏହାର ବୈଷୟିକ ୱିଙ୍ଗରେ କନଷ୍ଟେବଳ ଯୋଗାଯୋଗ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ଓଡିଶା ପୋଲିସ ଆବେଦନ କରିଛି। ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ଓଡିଶା ପୋଲିସ ଭରିବାକୁ ଯାଉଛି ବିଭାଗର ସିଗନାଲ୍ ସେବାରେ ୨୪୪ ଟି ପଦବୀରେ | ଓଡିଶା ପୋଲିସର କନଷ୍ଟେବଳ ଯୋଗାଯୋଗ ପଦବୀ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ଜଣେ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ସରକାରୀ ୱେବସାଇଟ୍ – ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପଞ୍ଜୀକରଣ ଫର୍ମ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ପଡିବ | ଏହି ପଦବୀ ପାଇଁ ଆବେଦନ ଦାଖଲ କରିବାର ଶେଷ ତାରିଖ ହେଉଛି ଅକ୍ଟୋବର ୪ | ସମସ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଆବେଦନ ଫର୍ମ ପୂରଣ କରିବା ସମୟରେ ସେମାନଙ୍କ ମାର୍କ ସିଟ୍ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଦଲିଲର ସ୍କାନ୍ ହୋଇଥିବା କପିଗୁଡ଼ିକୁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ରଖିବା ଆବଶ୍ୟକ | ଓଡିଶା ପୋଲିସ୍ ନିଯୁକ୍ତି ୨୦୨୧: ଦେୟ | ଅନୁସୂଚିତ ଜନଜାତି ଏବଂ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ବ୍ୟତୀତ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ୨୨୦ ଟଙ୍କା ଅନଲାଇନ୍ ରିଫଣ୍ଡେବଲ୍ ପରୀକ୍ଷା ଫି ଦେବାକୁ ପଡିବ | ଓଡିଶା ପୋଲିସ୍ ନିଯୁକ୍ତି ୨୦୨୧: ପରୀକ୍ଷା ତାରିଖ | ଓଡିଶା ପୋଲିସ ଦ୍ଵାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ନିଯୁକ୍ତି ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ପରୀକ୍ଷା କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଭିତ୍ତିକ ପରୀକ୍ଷା ମୋଡରେ ହେବ। ଏହା ନଭେମ୍ବର ୧୫ଏବଂ ନଭେମ୍ବର ୨୦ ରେ ହେବ |

ଓଡିଶା ପୋଲିସ୍ ନିଯୁକ୍ତି ୨୦୨୧: ଯୋଗ୍ୟତା ମାନଦଣ୍ଡ | ଓଡିଶା ପୋଲିସର ସର୍କୁଲାରରେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନ, ରସାୟନ ବିଜ୍ଞାନ ଏବଂ ଗଣିତ ସହିତ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପାସ କରିଥିବା ଲୋକମାନେ କେବଳ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ ଅଟନ୍ତି। ଗଣିତ ପରିବର୍ତ୍ତେ ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ସ, ପରିସଂଖ୍ୟାନ, କମ୍ପ୍ୟୁଟର ସାଇନ୍ସ କିମ୍ବା ସୂଚନା ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟା ଥିବା ଛାତ୍ର ମଧ୍ୟ ଏହି ପଦ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ | ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ବୈଷୟିକ ଶିକ୍ଷା ଏବଂ ଭୋକେସନାଲ୍ ଟ୍ରେନିଂ, ଓଡିଶା କିମ୍ବା ଅଲ ଇଣ୍ଡିଆ କାଉନସିଲ୍ ଫର୍ ବୈଷୟିକ ଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂରେ ଡିପ୍ଲୋମା ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ଶେଷ କରିଥିବା ଛାତ୍ରମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହି ପଦ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ। ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୨ ରେ ଆବେଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା | ଅନଲାଇନ୍ ପେମେଣ୍ଟ କରିବାର ଶେଷ ତାରିଖ ହେଉଛି ଅକ୍ଟୋବର୪ | ଯେଉଁ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷାକୁ ସଫଳତାର ସହ ସଫା କରିବେ ସେମାନଙ୍କୁ ଶାରୀରିକ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ହାଜର ହେବାକୁ ପଡିବ |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article