26.1 C
Bhubaneswar
Saturday, October 16, 2021

ସ୍କଟ ମୋରିସନ୍ ସାଥୀ ଡାଉନ୍ ଅଣ୍ଡର ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଥିଲେ

Must read

ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋ ବିଡେନଙ୍କ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ‘ସେହି ସାଥୀ ଡାଉନ୍ ଅଣ୍ଡର’ ବୋଲି କହିଥିବା ବେଳେ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମିଳିତ ମଞ୍ଚରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ବିଡେନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନାମ ଭୁଲିଯାଉଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଆମେରିକା-ବ୍ରିଟେନ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଚୁକ୍ତିରେ ତାଙ୍କ ଭୂମିକା ପାଇଁ ନାମରେ ନାମିତ ହେବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍କଟ ମୋରିସନ୍ ପ୍ରଥମେ ସେହି ସାଥୀ ଡାଉନ୍ ଅଣ୍ଡର ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଥିଲେ। ହ୍ ଇଟ ହାଉସର ଏକ ଟେଲିଭିଜନ ଘୋଷଣାରେ ବିଡେନଙ୍କୁ ବ୍ରିଟିଶ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବୋରିସ ଜନସନ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ମୋରିସନ୍‌ଙ୍କ ବଡ଼ ଭିଡିଓ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦ୍ୱାରା ଘେରି ରହିଥିଲେ, ଯେଉଁମାନେ ପ୍ରତ୍ୟେକେ ଦୂରଦୂରାନ୍ତରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। “ଧନ୍ୟବାଦ, ବୋରିସ୍ ଏବଂ … ଏବଂ ମୁଁ ସେହି ସାଥୀ ଡାଉନ୍ ଅଣ୍ଡରଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେବାକୁ ଚାହେଁ। ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ଧନ୍ୟବାଦ ।

ବିଡେନ ସୁସ୍ଥ ହେବା ପରି ମନେ ହେଉଥିଲା ଯେତେବେଳେ ସେ ତାଙ୍କର ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ଫେରିଥିଲେ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ନେତାଙ୍କୁ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ଚିହ୍ନଟ କରିଥିଲେ, ଯିଏ ପୂର୍ବରୁ ହଫ ଏବଂ ଆଙ୍ଗୁଠି ଉଠାଇ ସ୍ପଷ୍ଟ ଗଫ୍ ଉପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଏହା କେତେକଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଡେରି ହୋଇଥିଲା। ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଚୁକ୍ତି “ହୁଏତ ଜ୍ୟୋତି ଆରମ୍ଭରୁ ହୋଇନଥାନ୍ତା ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ମୋରିସନ୍ ଆଶା କରିଥିଲେ, ଅବଶ୍ୟ ଯେତେବେଳେ ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋ ବିଡେନ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ତାଙ୍କ ନାମ ଭୁଲିଯିବା ପରି ଦେଖାଯାଉଥିଲେ” ସିଡନୀ ମର୍ନିଂ ହେରାଲ୍ଡ | ଏହି କାଗଜରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଶକ୍ତି ମଧ୍ୟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ସ୍ଥିତିର ଛୋଟ ଭାଇ ପ୍ରକୃତିର ଏକ ଗ୍ୟାଫ୍ ଏକ ଝରକା ଖୋଲିଛି। କିନ୍ତୁ ସିଡନୀର ଡେଲି ଟେଲିଗ୍ରାଫରେ ଜେମ୍ସ ମୋର୍ଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ହୋଇଥିବା ଏକ ବିଶ୍ଳେଷଣରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଏସିଆ-ପ୍ରଶାନ୍ତ ମହାସାଗରରେ ଚୀନ୍‌ର ସାମରିକ ପ୍ରଭାବ ବଢୁଥିବା ସମୟରେ ଏହି ଚୁକ୍ତିନାମାର ଗୁରୁତ୍ୱକୁ ଛାଇ ପାରିବ ନାହିଁ। ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଜୋ ବିଡେନ ମଧ୍ୟ ‘ସେହି ସାଥୀ ଡାଉନ୍ ଅଣ୍ଡର’ର ନାମ ଭୁଲି ନାହାଁନ୍ତି କି ଗତ ୧୨ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଯାହା ଖେଳିଛି ତାହାର ମହତ୍ତ୍କୁ ନଷ୍ଟ କରିପାରେ ନାହିଁ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article