26.1 C
Bhubaneswar
Saturday, October 16, 2021

ବିରାଟଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ବଦଳାଇବେ କି ରୋହିତ ଶର୍ମା?

Must read

ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ଫର କ୍ରିକେଟ୍ ଇନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ) ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛି ଯେଉଁଥିରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଆଇସିସି ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ପରେ ଏବଂ ଟି -୨୦ ରେ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ବଦଳାଇବେ। ବିସିସିଆଇର କୋଷାଧ୍ୟକ୍ଷ ଅରୁଣ ଧୁମଲ କହିଛନ୍ତି, “ଏହା ସବୁ ଅଳିଆ। ଏପରି କିଛି ଘଟୁନାହିଁ | ତୁମେ ସମସ୍ତେ (ମିଡିଆ) ଯାହା ବିଷୟରେ କହୁଛ, ତାହା ହିଁ ହେଉଛି | ବିସିସିଆଇ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କୌଣସି ଆଲୋଚନା କରିନାହିଁ କିମ୍ବା ଆଲୋଚନା କରିନାହିଁ (ବିଭାଜିତ ଅଧିନାୟକ), ଧୁମଲ କୁ କହିଛନ୍ତି। ବିରାଟ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ରହିବେ । ” କୋହଲି ତାଙ୍କ ଖେଳ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଏବଂ ବିସିସିଆଇ ତାଙ୍କ ସହ ସହମତ ବୋଲି ଟାଇମ୍ସ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ କହିଛି। ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଯଦି ଚଳିତ ବର୍ଷ ଅକ୍ଟୋବରରେ ୟୁଏଇ ଏବଂ ଓମାନରେ ଆୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଆଇସିସି ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବାରେ ବିଫଳ ହୁଏ ତେବେ ବିରାଟ ସୀମିତ ଓଭର ଦଳର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ହରାଇ ପାରନ୍ତି। ରିପୋର୍ଟରେ ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଟେଷ୍ଟରେ କୋହଲିଙ୍କ ସଫଳତା ସତ୍ତ୍ ସେ ଆଇସିସି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଆଶା ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିନାହିଁ |

ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଚାଲିଥିବା ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ଫାଇନାଲରେ ଭାରତ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ହରାଇବା ପରେ ବିସିସିଆଇ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଉପରେ ଚିନ୍ତା କରୁଛି। ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ପାଇଁ କୋହଲିଙ୍କ ଦଳ ଚୟନ ଦ୍ୱାରା ବୋର୍ଡ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇ ନାହିଁ। ଯଦି ତାଙ୍କୁ ହ୍ ଇଟ-ବଲ୍ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ଦାୟିତ୍। ନେବାକୁ ପଡିବ, ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ଆସିଛି। ଏବଂ ଏହା ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ଏକ ବିଜୟ-ବିଜୟ ହେବାକୁ ଯାଉଛି କାରଣ ସେ ଦୁଇଜଣ ବରିଷ୍ଠ କ୍ରିକେଟର ପରସ୍ପର ସହ ଏତେ ଭଲ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ଏକ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ। ଆଜି ଦୁନିଆର ଦୁଇଜଣ ଶ୍ରେଷ୍ଠ କ୍ରିକେଟର ବିରାଟ ଏବଂ ରୋହିତ ପ୍ରଥମ ଲକ୍ଡାଉନ୍ ର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ନିକଟତର ହୋଇଥିଲେ ଯେତେବେଳେ କୋବିଡ ମହାମାରୀ ହେତୁ ଖେଳ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ବିରାଟ କୋହଲି ୯୫ ଟି ଦିନିକିଆରେ ଭାରତ ଦଳର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ କରି ୬୫ ଟି ଜିତିଛନ୍ତି; ଏବଂ ସେଥିରୁ ୨୯ ଟି ଜିତିଲା | ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେ ର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ୧୩୨ ମ୍ୟାଚ୍ ସହିତ ବିରାଟଙ୍କ ଆଇପିଏଲ ରେକର୍ଡ ଖରାପ ହୋଇଛି, ୬୬ ହାରି କେବଳ ୬୨ ଟି ଜିତିଛି | ରୋହି ଶର୍ମା ୧୦ ଟି ରେ ଜାତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ କରି ୮ ଟି ଜିତିଛନ୍ତି

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article