26.1 C
Bhubaneswar
Saturday, October 16, 2021

ବୈଷୟିକ, ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ କଲେଜ ଖୋଲିବାକୁ ଓଡିଶା ସରକାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ।

Must read

ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୬ ରୁ ସ୍ନାତକୋତ୍ତର (ପିଜି), ସ୍ନାତକୋତ୍ତର (ୟୁଜି), ଡିପ୍ଲୋମା ଏବଂ ଆଇଟିଆଇ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ସମସ୍ତ ଛାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ ବୈଷୟିକ ବିଶ୍ଵବିଦ୍ୟାଳୟ, ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ଏବଂ ପେସାଦାର କଲେଜ, ପଲିଟେକ୍ନିକ୍ସ, ଡିପ୍ଲୋମା ଅନୁଷ୍ଠାନ ଏବଂ ଆଇଟିଆଇ ଖୋଲିବାକୁ ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଅଗଷ୍ଟ ୩୧ ତାରିଖର ଏକ ସରକାରୀ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ମାଧ୍ୟମରେ | ସରକାରୀ ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ରାଜ୍ୟରେ କୋଭିଡ -୧୯ ସ୍ଥିତିର ଉନ୍ନତି ହେତୁ ସ୍କିଲ ଡେଭଲପମେଣ୍ଟ ଏବଂ ବୈଷୟିକ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ସମସ୍ତ କୋଭିଡ -୧୯ ପ୍ରୋଟୋକଲ ପରି ସାନିଟାଇଜେସନ ଏବଂ ଡିଜେନ୍ସିଫିକେସନ୍ ପରେ ଶାରୀରିକ ଶ୍ରେଣୀ ଖୋଲିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛି। ସମସ୍ତ ଶ୍ରେଣୀଗୃହ, ହଷ୍ଟେଲ ଏବଂ ଲାବୋରେଟୋରୀଗୁଡିକ ସରକାରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଭାବରେ | ବିଭାଗ ପୂର୍ବରୁ ଅଗଷ୍ଟରେ ସମସ୍ତ ୟୁଜି, ପିଜି ଏବଂ ଡିପ୍ଲୋମା ପାଠ୍ୟକ୍ରମର ଅନ୍ତିମ ବର୍ଷର ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ଲାସ୍ ଖୋଲିଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ, ଏହା ବାକି ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିବ |

ଅନ୍ୟ ପ୍ରୋଟୋକଲଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରେ ଯେଉଁମାନେ କଣ୍ଟେଣ୍ଟମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ରେ ରହିଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ଅଫଲାଇନ୍ କ୍ଲାସରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ନାହିଁ | ସାମାଜିକ ଦୂରତା ଏବଂ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ଅନୁସରଣ କରାଯାଏ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ, କୋବିଡ-୧୯ ପ୍ରୋଟୋକଲଗୁଡିକ ପାଳନ କରି ଅଗଷ୍ଟ ୧୬ ରେ ଏକାଡେମିକ୍ ଅଧିବେଶନ ୨୦୨୧-୨୨ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ୯ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପୁନ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଉଭୟ ସରକାରୀ ଏବଂ ବେସରକାରୀ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିଛି। ସକାଳ ୯ ଟାରୁ ରାତି ୧୨.୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କ୍ଲାସ୍ ଚାଲିଛି | କୌଣସି ଛୁଟି କିମ୍ବା ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ଘଣ୍ଟା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇନଥିବାରୁ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ରାତି ୧୨.୩୦ ରେ ଘରକୁ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି ବୋଲି ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଜଣେ ଶିକ୍ଷକ ପିଟିଆଇକୁ କହିଛନ୍ତି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article