28.1 C
Bhubaneswar
Friday, July 30, 2021

ମହଙ୍ଗା ପଡ଼ିଲା ଅନ୍ଲାଇନ୍ରେ ମଦ କିଣା

Must read

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୪ା୬(ନି.ପ୍ର): ମଦ କିଣି ଠାକମିର ଶିକାର ହେଲେ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଯୁବକ । ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଟିଛି ଏପରି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା । ସୋସିଅ ।ଲ ମିଡିଅ ।ରେ ଏକ ବିଜ୍ଞାପନକୁ ଦେଖି ଯୁବକ ମଦ କିଣିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରିଥିଲେ । ତେବେ ମଦ କିଣିବା ପାଇଁ ସ୍କାନ କୋଡରେ ୭୦ ହଜାରରୁ ଅଧକ ଟଙ୍କା ଠକି ନେଇଛନ୍ତି ସାଇବର ଠକ । ଏ ନେଇ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର ଥାନାରେ ଏଫଅ ।ଇଅ ।ର ଦେବାକୁ ଯାଇଥିଲେ ବି ଏହାକୁ ସଂପୃକ୍ତ ଥାନା ରଖିନଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ନିଜେ ସାଇବର ସିକ୍ୟୁରିଟି ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଯୁବକ ଜଣକ ଏପରି ଠକାମିର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟକୁ ସାଇବର ଠକେଇରୁ ନିବୃତ କରୁଥିବା ମଣିଷ ଟିକିଏ ଅସାବଧାନତା ଯୋଗୁଁ ଅ ।ଜି ୭୦ ହଜାରରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ ଟଙ୍କା ହରାଇଛି । ଘଟଣା ଅନୁସାରେ ପ୍ରଥମେ ଫେସବୁକରେ ଅ ।ଡ଼୍ ଦେଖି ମଦ କିଣିବା ପାଇଁ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଯୁବକ । ତେବେ ଯୋଗଯୋଗ ପରେ ଅଳ୍ପ ରାଶି ଜମା କରିବା ପାଇଁ କୁହାଯାଇଥିଲା । ଅ ।ଉ ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କ ନିକଟକୁ ଅ ।ସିଥିଲା ଏକ ସ୍କାନ କୋର୍ଡ଼ । ସ୍କାନ କୋଡ଼ରେ ସ୍କାନ କରିବା ପରେ ଥରକୁ ଥର ତିନି ଥର କରି ୭୦ଜାର ଟଙ୍କା କଟିଯାଇଥିଲା । ଟଙ୍କା କଟିଗଲା ପରେ ଯୁବକ ଜଣକଙ୍କ ଚେତାପଶିଥିଲା । ଅ ।ଉ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ସେ ସାଇବର ଠକେଇର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହା ପ୍ରଥମ ଘଟଣା ନୁହେଁ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟରୁ ରାଜଧାନୀରେ ଅନଲାଇନରେ ମଦ କିଣି ସାଇବର ଠକେଇର ଶିକାର ହୋଇସାରିଛନ୍ତି ଲୋକେ । କିଛି ଦିନ ତଳେ ନିଅ ।ଳିର ଜଣେ ଯୁବକ ମଦ କିଣିବାକୁ ଯାଇ ଅ ।କାଉଂଟରୁ ଗୋଲ୍ ହୋଇଯାଇଥିଲା ୩୬ ହଜାର ଟଙ୍କା । ସେ କିଛି ଟ୍ରାନଜାକ୍ସନ ଡିଟେଲ ଦେଇଥିଲେ ଯେଉଁଥିରୁ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ତାଙ୍କର ଦୁଇଟି ଅ ।କାଉଣ୍ଟରୁ ଟଙ୍କା ଯାଇଥିବା ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ।ଫେସବୁକରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର କଟକ ରୋଡ୍ରେ ଏକ ନାମୀ ମଦ ଦୋକାନ ନାଁରେ ଏକ ନ ମ୍ବର ପାଇଥିଲେ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସାହୁ । ହ୍ୱାଟସ ଅ ।ପରେ ମେସେଜ ପରେ ମଦ ପାଇଁ ବୁକିଂ କରିଥିଲେ । ଅ ।ଡଭାନ୍ସରେ ପ୍ରଥମେ ଦେଇଥିଲେ ୯୫୦ ଟଙ୍କା ।ଏହାପରେ ତାଙ୍କ ନିକଟକୁ ଅ ।ସିଥିଲା ଏକ ସ୍କାନ କୋଡ । ଅ ।ଉ ଏଥିରେ ସ୍କାନ କରିବା ଲାଗି ସେପଟୁ ଅ ।ସିଥିଲା ମେସେଜ୍ ।ଏହା ଭିତରେ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଟ୍ରାନ୍ଚାକ୍ସନରେ ତାଙ୍କ ଅ ।କାଉଂଟରୁ ·ଲିଯାଇଥିଲା ୩୬ ହଜାର ଟଙ୍କା ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article