27.1 C
Bhubaneswar
Sunday, September 19, 2021

ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଗଲ୍ଫ ଚାମ୍ପିଅନସିପରେ କାପୁରଥାଲା |

Must read

ଜଲନ୍ଦର: ର ମନରାଜ ସିଂ, କପୁରଥାଲା ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଗଲ୍ଫ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପାଇଁ ମନୋନୀତ ହୋଇ ତାଙ୍କ ପିତାମାତା ଏବଂ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଗର୍ବିତ କରିଥିଲେ | ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଜସୱିନ୍ଦର ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୯ ମ ଶ୍ରେଣୀର ମନରାଜ ସିଂ ଜୟପୀ ଗ୍ରୀନ୍ସ ୱିଷ୍ଟାଉନ୍ ନୋଏଡା ଫ୍ଲୋଗାସ୍ ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଅଫ୍ ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ଯୋଗ୍ୟତା ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ଏବଂ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଥିଲେ, ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଗଲ୍ଫ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିଥିଲେ। ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ସୁରକ୍ଷିତ କରିବା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ମନରାଜ କହିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ହରିନ୍ଦର ସିଂ ମତ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ଉପଯୁକ୍ତ ମାର୍ଗଦର୍ଶନରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଶିକ୍ଷକମାନେ ସର୍ବଦା ତାଙ୍କର ଅଧ୍ୟୟନର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ଉଭୟ ଏକାଡେମିକ୍ ଏବଂ କ୍ରୀଡା ଜାଲନ୍ଦରଙ୍କ ଦକ୍ଷତା ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ: ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସର ଉଦଘାଟନ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତୀୟ ହକି ଦଳର ଅଧିନାୟକ ମନପ୍ରୀତ ସିଂଙ୍କ ମାତା ମନଜିତ୍ କୌର ସମ୍ପ୍ରସାରଣ କରିଥିଲେ।

ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ଦଳ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ଆଶୀର୍ବାଦ ଏବଂ ଶୁଭେଚ୍ଛା | ତାଙ୍କ ପୁଅ ମନପ୍ରୀତ ସମାନ ଏକାଡେମୀରୁ ଆସିଥିବାରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ସୁରଜିତ ହକି ଏକାଡେମୀ ପରିଦର୍ଶନ କରି ସେ ଖୁସି ବୋଲି କୌରକହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, “ମନପ୍ରୀତ ଭାରତୀୟ ଅଲିମ୍ପିକ୍ କଣ୍ଟିଜେଣ୍ଟ୍ର ନେତୃତ୍ୱ ନେବାକୁ ସୌଭାଗ୍ୟବାନ। ଏହି ଅବସରରେ କୌର ଏକାଡେମୀ ଖେଳାଳୀ ତଥା ଅତିଥିମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୩୧ କିଲୋଗ୍ରାମ ‘ଲଡୁସ୍’ ବଣ୍ଟନ କରିଥିଲେ ହୋଶିଆରପୁର: ଜଣେ ୩୨ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ବିବାହିତା ମହିଳା ଗୁରୁବାର ଦିନ ଗରଶଙ୍କର ପଦ୍ରେନା ଗ୍ରାମରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ଜୀବନ ଶେଷ କରିବା ପାଇଁ ପୀଡିତା ପୁନମ୍ ନିଜ ଶାଶୁଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଏକ ଛାତ ଫ୍ୟାନରୁ ନିଜକୁ ଟାଙ୍ଗିଥିଲେ। ୨୦୦୯ ପରଠାରୁ ବିବାହିତ ଏହି ମହିଳାଙ୍କର ୧୨ ଏବଂ ସାତ ବର୍ଷର ଦୁଇ ପୁଅ ଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ବିଦେଶରେ ବସବାସ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ପିତାମାତା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ କଠୋର ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ daughter ିଅ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ବିବ୍ରତ ହେବାର ଏକ ଭିଡିଓ କରିଛନ୍ତି। ସେମାନେ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିବା ବେଳକୁ ସେ ମରି ସାରିଛନ୍ତି। ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ପଳାଉଥିବା ଶାଶୁଙ୍କୁ ଦାୟୀ କରି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ନୋଟ ଛାଡିଛନ୍ତି। ଗରଶଙ୍କର ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article