28.1 C
Bhubaneswar
Friday, July 30, 2021

ନିଲମ୍ବିତ ଆଇପିଏସ୍ ଅଧିକାରୀ ବିରୋଧରେ ଛତିଶଗଡ ସରକାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି

Must read

ଛତିଶଗଡ: ନିଲମ୍ବିତ ଭାରତୀୟ ପୋଲିସ ସେବା (ଆଇପିଏସ୍) ଅଧିକାରୀ ଜିପି ସିଂଙ୍କ ବିରୋଧରେ ତିନିଟି ଭିନ୍ନ ମାମଲାରେ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ରବିବାର ମଧ୍ୟ ଅଧିକାରୀମାନେ ଏହା କହିଛନ୍ତି। ଛତିଶଗଡ ପୋଲିସର ତିନିଜଣ ବରିଷ୍ଠ ଆଇପିଏସ୍ ଅଧିକାରୀ ଏହି ଯାଞ୍ଚ କରିବେ। ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଜାରି ଜୁଲାଇ ୮ ରେ ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣ ବ୍ୟୁରୋ (ଏସିବି) ଏବଂ ଇକୋନୋମିକ୍ ଅଫେନ୍ସ ୱିଙ୍ଗ ର ଚଢାଉ ପରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ଵରା ନିଲମ୍ବିତ ହୋଇଥିବା ଜିପି ସିଂ ଛତିଶଗଡ ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ଦେଶଦ୍ରୋହ ପାଇଁ ବୁକ୍ କରାଯାଇଥିଲା। ଏ ବାବଦରେ ତିନୋଟି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ (ଏହାର କପି ଦେଖିଛି) ଜୁଲାଇ ୧୪ ଏବଂ ଜୁଲାଇ ୧୫ ରେ ପୋଲିସ୍ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଦ୍ଵାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିଲା।

ପ୍ରଥମ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ, ରାୟପୁରର ଜଣେ ଦୁରଲାଭ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ୨୦୧୩ ମସିହାରେ ତାଙ୍କ ବାପା ଏବଂ ମାମୁଁଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପୋଲିସର ଅତ୍ୟାଚାର ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା ଆଇପିଏସ୍ ଅଧିକାରୀ ସିଂ ଏହି ମାମଲାକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରିଥିଲେ। । ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଜୁଲାଇ ୧୨, ୨୦୨୧ ରେ ଛତିଶଗଡ ଡିଜିପି ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଥିଲା, ଯାହାକୁ ବରିଷ୍ଠ ଆଇପିଏସ୍ ଅଧିକାରୀ ଅଶୋକ ଜୁନ୍ଜାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଯା be ୍ଚ କରାଯିବ |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article