28.1 C
Bhubaneswar
Friday, July 30, 2021

ଭାରତ ୩୮,୧୬୪ କୋଭିଡ -୧୯ ମାମଲା ରେକର୍ଡ କରିଛି ।

Must read

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ: କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ର ସୋମବାର ସକାଳ ୮ ଟା ଅଦ୍ୟତନ ଅନୁଯାୟୀ, ଭାରତ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ରୋଗ (କୋଭିଡ୍ -୧୯) ର ୩୮,୧୬୪ ନୂତନ ରୋଗ ରେକର୍ଡ କରିଛି, ଯାହା ଦେଶର ସମୁଦାୟ ୩୧,୧୪୪,୨୨୯ କୁ ନେଇଛି। ସମାନ ଅବଧିରେ ୩୮,୬୬୦ ତାଜା ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଏବଂ ୪୯୯ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ମୋଟ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ଯଥାକ୍ରମେ ୩୦,୩୦୮,୪୫୬ ଏବଂ ୪୧୪,୧୦୮ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। କୋଭିଡ -୧୯ ର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହାର ବର୍ତ୍ତମାନ ୯୭.୩୧ ପ୍ରତିଶତରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ସକ୍ରିୟ ମାମଲାରେ ରବିବାରର ଆକଳନରୁ ୯୯୫ ହ୍ରାସ ଘଟିଛି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ୪୨୧,୬୬୫– ସ୍ଥିର ହୋଇଛି, ଯାହା ସମୁଦାୟ କ୍ୟାସେଲୋଡର ୧.୩୬ ପ୍ରତିଶତ ଅଟେ, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ସକାଳର ଅଦ୍ୟତନ ଦର୍ଶାଇଛି ଯେ ସୋମବାରର ଦୈନିକ କ୍ୟାସଲୋଡ୍ ହେଉଛି ଉନ୍ନତି ଯେହେତୁ ଏହା ରବିବାରର ସଂଖ୍ୟା ତୁଳନାରେ ୨,୯୯୩ କମ୍ ଯେତେବେଳେ ୪୧,୧୫୭ ସଂକ୍ରମଣ ଲାଗୁ ହୋଇଥିଲା |

ଭାଇରସ୍ କାରଣରୁ ୫୧୮ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ବେଳେ ରବିବାରର ସଂଖ୍ୟା ତୁଳନାରେ ୧୯ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଇଣ୍ଡିଆନ୍ କାଉନସିଲ୍ ଅଫ୍ ମେଡିକାଲ୍ ରିସର୍ଚ୍ଚ (ଆଇସିଏମ୍ଆର୍) ଅନୁଯାୟୀ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ରୋଗ ପାଇଁ ୧,୪୬୩,୫୯୩ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା। ମହାମାରୀ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରଠାରୁ ଦେଶରେ ସମୁଦାୟ ୪୪୫,୪୨୨,୨୫୬ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଛି, ସୋମବାର ଦିନ ଆଇସିଏମଆର ତଥ୍ୟ ଦର୍ଶାଇଛି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ନିକଟରେ କେରଳ, ତାମିଲନାଡୁ, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ, ଓଡିଶା ଏବଂ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଏକ ବୈଠକ କରିଛନ୍ତି। କେରଳ ଏବଂ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ଏକ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି।ନୁଆ

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article