28.1 C
Bhubaneswar
Friday, July 30, 2021

ରାଜ୍ୟସଭାରେ ଓପନ୍ଙ୍କ ଉତ୍ତେଜନା, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଫେରିଛନ୍ତି

Must read

ବିରୋଧୀ ଦଳର ବିରୋଧ ପରେ ସଂସଦର ଉଭୟ ଗୃହକୁ ସୋମବାର ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି। ଯେତେବେଳେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ନୂତନ ମନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ପରିଚିତ କରାଉଥିଲେ ସେତେବେଳେ ଏହି ଅଶାନ୍ତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଆପତ୍ତି ଉଠାଇ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକସଭାରେ କଂଗ୍ରେସର ଆଚରଣ ଦୁ ଖଦାୟକ, ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ ଏବଂ ଅସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର। ଏହାପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ସୋମବାର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ବେଳେ ସଂସଦରେ ଏକ ସୁସ୍ଥ ଢଙ୍ଗରେ ଆଲୋଚନା କରାଯିବ ବୋଲି ସେ ଆଶା କରିଛନ୍ତି। “ମୁଁ ଆଶା କରୁଛି ମହାମାରୀ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଏବଂ ଏହା ବିରୋଧରେ ଆମର ସଂଗ୍ରାମ ଉପରେ ଆଲୋଚନା ହେବ।

ମୁଁ ଚାହୁଁଛି ସମସ୍ତ ଫ୍ଲୋର ନେତାମାନେ ଆସନ୍ତାକାଲି ଅପରାହ୍ନ ୪ ଟାରେ ଏକ ଅଧିବେଶନରେ ଯୋଗଦେବେ ଏବଂ ମହାମାରୀ ପରିସ୍ଥିତି ଉପରେ ଉପସ୍ଥାପନା କରିବେ। ଏହା ଗୃହର ଚଟାଣରେ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା ହୋଇପାରିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ସରକାର ଏକ ବଡ ବିଧାନସଭା ଏଜେଣ୍ଡା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିବାବେଳେ ବିରୋଧୀମାନେ କୋଭିଡ -୧୯ ମହାମାରୀ ଏବଂ କୃଷକଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ଭଳି ଅନେକ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ କେନ୍ଦ୍ରକୁ କୋଣ ଅନୁକୋଣରେ ରଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ବିଶ୍ଵସ୍ତରୀୟ ସହଯୋଗୀ ଅନୁସନ୍ଧାନ ପ୍ରକଳ୍ପର ଏକ ଦିନ ପରେ ସଂସଦ ଅଧିବେଶନ ଆସିଛି ଯେ ଇସ୍ରାଏଲ୍ କମ୍ପାନୀ ଏନଏସଓ ଗ୍ରୁପ୍‌ର ପେଗାସସ୍ ସ୍ପାଏୱେୟାର ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ସରକାରରେ

ଦୁଇଜଣ ସେବାୟତ ମନ୍ତ୍ରୀ, ତିନି ଜଣ ବିରୋଧୀଦଳ, ଜଣେ ସାମ୍ବିଧାନିକ ପ୍ରାଧିକରଣ, ଅନେକଙ୍କ ସମେତ ଭାରତରେ ୩୦୦ ରୁ ଅଧିକ ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍ ନମ୍ବରକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛି ସାମ୍ବାଦିକ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟିକ ବ୍ୟକ୍ତି | ୩୦୦ “ଯାଞ୍ଚ” ସଂଖ୍ୟାର ଭାରତୀୟ ତାଲିକାରେ “ମନ୍ତ୍ରୀ, ବିରୋଧୀଦଳର ନେତା, ସାମ୍ବାଦିକ, ଆଇନ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ, ବ୍ୟବସାୟୀ, ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ, ବୈଜ୍ଞାନିକ, ଅଧିକାର କର୍ମୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନେ” ବ୍ୟବହାର କରିଥିବା ଏଥିରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ। ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଏକ୍ସପ୍ରେସର ତିନିଜଣ ସମ୍ପାଦକ – ଦୁଇ ଜଣ ସାମ୍ପ୍ରତିକ ଏବଂ ଜଣେ ପୂର୍ବତନ – ୪୦ ରୁ ଅଧିକ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଛନ୍ତି, ଯାହାର ଫୋନ୍ ନମ୍ବର ପେଗାସସ୍ ସ୍ପାଏୱେୟାର, ଅନ୍ଲାଇନ୍ ନ୍ୟୁଜ୍ ପୋର୍ଟାଲ୍ ଦି ୱାୟାର ବ୍ୟବହାର କରି ଏକ “ଅଜ୍ଞାତ ଏଜେନ୍ସି” ଦ୍ୱାରା ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଲକ୍ଷ୍ୟର ଏକ ଲିକ୍ ତାଲିକାରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛି। ରବିବାର ରିପୋର୍ଟ କରିଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article