28.1 C
Bhubaneswar
Friday, July 30, 2021

ଓଡିଶାରେ କୋଭିଡ୍ କେସ୍, ମୃତ୍ୟୁରେ କୌଣସି ଛାଡ ନାହିଁ |

Must read

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ସର୍ବାଧିକ ଜଣ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ବେଳେ କଟକ ଏବଂ ବରଗଡରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପାଞ୍ଚ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ଗତ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିବା ମୋଟ ୨,୯୫୭ ଟି ମଧ୍ୟରୁ ୧୬୯୮ ଟି କ୍ୱାଣ୍ଟିନରୁ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବାବେଳେ ୧୨୫୯ ଟି ସ୍ଥାନୀୟ ଯୋଗାଯୋଗ ସଂକ୍ରମଣ ଅଟେ। ଝାରସୁଗୁଡା ହେଉଛି ଏକମାତ୍ର ଜିଲ୍ଲା ଯାହାକି ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ତିନୋଟି ସକରାତ୍ମକ ମାମଲା ପୋଷ୍ଟ କରିଛି ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଦୈନିକ ସକରାତ୍ମକ ମାମଲା ୩୦୦୦ ମାର୍କରୁ କମ୍ ହୋଇଥିବାରୁ ଓଡିଶାରେ ଏକ ଦିନିଆ କୋଭିଡ୍ -୧୯ ମୃତ୍ୟୁହାରରୁ କୌଣସି ଆରାମ ମିଳିନାହିଁ। ଗତ ଦୁଇ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମଣ ଯୋଗୁଁ ରାଜ୍ୟରେ ୩୮ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଥିଲା।

ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଏବଂ ପୁରୀରୁ ପ୍ରତ୍ୟେକରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ସେହିପରି ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ତିନି ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ଏବଂ ଜଗତ୍ସିଂହପୁର, ଝାରସୁଗୁଡା କରୋନାଭାଇରସ୍ କାରଣରୁ ଦୁଇଟି ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଅଙ୍ଗୁଲ, ଢେଙ୍କାନାଳ, ଦେଓଗଡ, କେଓନ j ୍ଜାର, କୋରାପୁଟ, ସୁନ୍ଦରଗଡ ଏବଂ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ପ୍ରତ୍ୟେକ ରୋଗୀ ଏହି ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିଲେ। ଗତ ଦିନରେ ମୋଟ ୨୯୫୭ ଟି ନୂଆ ମାମଲାରେ ୧୬୯୮ ଟି ରୋଗ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବାବେଳେ ୧୨୫୯ ଟି ସ୍ଥାନୀୟ ଯୋଗାଯୋଗ ସଂକ୍ରମଣ ଅଟେ। । ଏହି ଅବସ୍ଥାରେ ପ୍ରାୟ ୪୫୮୭ ଜଣ ଲୋକ ଏହି ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଛନ୍ତି ଯାହା ରାଜ୍ୟରେ ୮୪୪୮୦୧ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ରାଜ୍ୟରେ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ବର୍ତ୍ତମାନ ୩୪୯୬୫ ରେ ରହିଛି।

ରାଜ୍ୟରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୮୮୩୪୯୦ ସକରାତ୍ମକ ମାମଲା ରହିଛି। ରାଜ୍ୟର ୧୮ ଟି ଜିଲ୍ଲା ୧୦୦ ରୁ କମ୍ ମାମଲା ରେକର୍ଡ କରିଥିବାବେଳେ ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା ଗୋଟିଏ ଜିଲ୍ଲାରେ ଗୋଟିଏ ଅଙ୍କକୁ ଖସି ଆସିଛି। ଖୋର୍ଧା ଦୈନନଦିନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ହ୍ରାସ ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି କିନ୍ତୁ ୪୦୮ ଟି ନୂଆ ପଜିଟିଭ୍ ସହିତ ଚାର୍ଟର ଶୀର୍ଷକୁ ବଜାୟ ରଖିଛି, ତା’ପରେ କଟକ ୨୭୨, ଜଜପୁରରେ ୨୬୦ | ୨୪୭ ନୂତନ ସଂକ୍ରମଣ ସହିତ ବାଲାସୋର ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ରହିଲା | ଗୋଟିଏ ଦିନିଆ ମାମଲାରେ ତ୍ରିଗୁଣ ଅଙ୍କ ପଞ୍ଜିକରଣ କରୁଥିବା ଅନ୍ୟ ଜିଲ୍ଲାଗୁଡ଼ିକ ହେଉଛି ଅଙ୍ଗୁଲ (୧୧୦), ଭଦ୍ରକ (୧୯୨), ଜଗତ୍ସିଂହପୁର (୧୦୩), କେନ୍ଦ୍ରାପଡା (୧୧୬), ମୟୂରଭଞ୍ଜ (୧୩୫), ନୟାଗଡ଼ (୧୧୨) ଏବଂ ପୁରୀ (୨୧୯)। ଝାରସୁଗୁଡା କେବଳ ଜିଲ୍ଲା ଯାହାକି ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କେବଳ ତିନୋଟି ସକରାତ୍ମକ ମାମଲା ପୋଷ୍ଟ କରିଛି |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article