30 C
Bhubaneswar
Friday, May 14, 2021

ଓଡିଶା ସରକାର ୧୮ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ସମୟ ପାଇଁ ମାଗଣା କୋଭିଡ -୧୯ ଟୀକାକରଣ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି |

Must read

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ରବିବାର ୧୮ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ବୟସର ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ଟୀକାକରଣ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ପଟ୍ଟନାୟକ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଖର୍ଚ୍ଚ ବହନ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଖନନରୁ ୨୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ। ୧୮ ରୁ ୪୪ ବର୍ଷ ବୟସର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ମାଗଣା ଟୀକାକରଣ | ଓଡିଶା ସରକାରଙ୍କ ଏହି ପ୍ରମୁଖ ଘୋଷଣା ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରାୟ ୨ କୋଟି ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ସର୍ବଭାରତୀୟ ଟୀକାକରଣରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ। “ଯଦି ଆମେ ଆମର ଦାୟିତ୍ ବିଷୟରେ ଅବଗତ ନାହୁଁ, ତେବେ ସରକାର ନିଜେ ମହାମାରୀ ବିରୋଧରେ ଲଢିପାରିବେ ନାହିଁ। ମୁଁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି ଯେ ଏହି ଗମ୍ଭୀର ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଆମେ ଅନୁଭବ କରୁଛୁ ଯାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମେ ଗତି କରୁଛୁ |

ମୋ ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜୀବନ ମୂଲ୍ୟବାନ ବୋଲି ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି। ପଢନ୍ତୁ | ମାଓବାଦୀମାନେ ଓଡିଶା-ଝାଡଖଣ୍ଡ ସୀମାରେ ରେଳ ଟ୍ରାକ୍ ଉଡ଼ାଉଛନ୍ତି ମୁଁ ସମସ୍ତ କୋଭିଡ୍ ଉପଯୁକ୍ତ ପ୍ରୋଟୋକଲ୍କୁ ଧାର୍ମିକ ଭାବରେ ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ ଫୋଲଡ୍ ହାତରେ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି | ମାସ୍କ ପିନ୍ଧନ୍ତୁ, ସମସ୍ତ ଖର୍ଚ୍ଚରେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ବଜାୟ ରଖନ୍ତୁ | ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆବଶ୍ୟକ ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଘରୁ ବାହାରକୁ ଯାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ ବୋଲି ସିଏମ୍ ତାଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣରେ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ସେ ତାଙ୍କ ଠିକଣାରେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଲକ୍ଡାଉନ୍ ଏବଂ ବନ୍ଦ ଭଳି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲାଗୁ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ କାରଣ ଏହି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ରାଜ୍ୟର ଆର୍ଥିକ ଆଶା ଉପରେ ବ୍ୟାପକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article