30 C
Bhubaneswar
Friday, May 14, 2021

ଓଡିଶା ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୮ ମୃତ୍ୟୁ, ୬,୨୧୫ ତାଜା ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ କରିଛି ।

Must read

ଭୁବନେଶ୍ଵର: କୋଭିଡ -୧୯ ପରିସ୍ଥିତି ଦିନକୁ ଦିନ ଓଡିଶାରେ ଗ୍ରାଇମର୍ ମାଇଲଖୁଣ୍ଟ ପୋଷ୍ଟ ଜାରି ରଖିଛି। ରାଜ୍ୟ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗ ବିଭାଗକୁ ସୂଚନା ଦେଇଛି ଯେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଆଠଟି କୋଭିଡ -୧୯ ମୃତ୍ୟୁ ଏବଂ ୬,୨୧୫ ଟି ନୂତନ ସକରାତ୍ମକ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି। , କାନ୍ଦାଲ ଏବଂ ଖୋର୍ଧା ଜିଲ୍ଲା | ୩୦ ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ବ୍ୟାପିଥିବା ଏହି ନୂତନ ମାମଲାରେ ରାଜ୍ୟ ସୂଚନା ଏବଂ ଲୋକସମ୍ପର୍କ ବିଭାଗ ଦ୍ଵାରା ପ୍ରକାଶିତ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ କ୍ଵାଣ୍ଟିନରୁ ୩,୬୦୪ ଏବଂ ୨,୬୧୧ ସ୍ଥାନୀୟ ଯୋଗାଯୋଗ ସଂକ୍ରମଣ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ।

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ସର୍ବାଧିକ ୯୫୦ ତାଜା ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ କରିଛି ଯାହା ପରେ ସୁନ୍ଦରଗଡ (୬୮୪), କାଲାହାଣ୍ଡି (୬୮୨), ନୁଆପଡା (୪୪୬), କଟକ (୩୮୩), ପୁରୀ (୩୦୬), ବରଗଡ (୨୬୮), ସମ୍ବଲପୁର (୨୬୩), ଝାରସୁଗୁଡା (୨୬୧), ନବରଙ୍ଗପୁର (୨୫୭), ବୋଲାଙ୍ଗୀର (୨୧୧, କେଓନହାର (୧୫୭) ଏବଂ ମୟୂରଭଞ୍ଜ (୧୧୫) । (୨୦) ଏବଂ ଢେଙ୍କାନାଳ (୧୬) | ରାଜ୍ୟରେ କୋଭିଡ -୧୯ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧,୯୭୩ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିବାବେଳେ ମୋଟ ମାମଲା ୩, ୯୪,୬୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ସକ୍ରିୟ କ୍ୟାସେଲୋଡ୍ ୩୯,୧୧୭ ରେ ଠିଆ ହୋଇଥିଲା ବୋଲି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗକୁ ସୂଚନା ଦେଇଛି | ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୋଟ ୯୭, ୯୫,୪୭୦ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି ଯାହା ଗୁରୁବାର ୪୩,୫୩୮ ରହିଛି। ଓଡିଶାରେ ପଜିଟିଭିଟି ହାର ୪.୦୩ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି ଯାହା ଗତ କିଛି ଦିନ ଧରି କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article