30 C
Bhubaneswar
Friday, May 14, 2021

କୋବିଡ-୧୯ ଟିକା ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ଭାରତ ସହିତ ଆଲୋଚନାରେ ଫାଇଜର |

Must read

ନୂତନ କରୋନାଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣରେ ସେ ଦିନକୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୩ ଲକ୍ଷ ପାଖାପାଖି ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ଭାରତର କୋବିଡ-୧୯ ମାମଲାରେ ୧,୫୬,୧୬,୧୩୦ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିବାବେଳେ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୧,୮୨,୫୫୩ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ବୁଧବାର ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ତଥ୍ୟ ଅଦ୍ୟତନ ହୋଇଛି। ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ସମୁଦାୟ ୨,୯୫,୦୪୧ ତାଜା ସଂକ୍ରମଣ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ୨୧ ଲକ୍ଷ ମାର୍କ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି, ସକାଳ 8 ଟାରେ ଅପଡେଟ୍ ହୋଇଥିବା ତଥ୍ୟ ଦର୍ଶାଯାଇଛି। କ୍ରମାଗତ ୪୨ ତମ ପାଇଁ କ୍ରମାଗତ ବୃଦ୍ଧି ପଞ୍ଜିକରଣ କରି ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ୨୧,୫୭,୫୩୮ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି, ଯାହା ସମୁଦାୟ ସଂକ୍ରମଣର ୧୩.୮୨ ପ୍ରତିଶତ ଅଟେ, ଯେତେବେଳେ ଜାତୀୟ କୋବିଡ-୧୯ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହାର ୮୫.୦୧.ପ୍ରତିଶତକୁ ଖସି ଆସିଛି।

ଏହି ରୋଗରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧,୩୨,୭୬,୦୩୯ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିବାବେଳେ ମୃତ୍ୟୁ ହାର ୧.୧୭ ପ୍ରତିଶତକୁ ଖସି ଆସିଛି ବୋଲି ତଥ୍ୟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି। ଭାରତର ନିୟାମକ ତିନୋଟି ଟିକା – କୋଭିଶିଲ୍ଡ, କୋଭାକ୍ସିନ୍ ଏବଂ ସ୍ପୁଟ୍ନିକ୍ ଭି ପାଇଁ ସୀମିତ ଜରୁରୀକାଳୀନ ବ୍ୟବହାର ଅନୁମୋଦନ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।୪୫ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ସମସ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ଟୀକାକରଣ ପାଇବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ ଅଟନ୍ତି। ଜନ୍ ହପକିନ୍ସ କରୋନାଭାଇରସ୍ ରିସୋର୍ସ ସେଣ୍ଟର ଅନୁଯାୟୀ ବିଶ୍ୱସ୍ତରରେ ୧୪.୦୪ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଉପନ୍ୟାସ କରୋନାଭାଇରସ୍ ଦ୍ଵାରା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୩୦.୦୮ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article