30 C
Bhubaneswar
Friday, May 14, 2021

ଦିଲ୍ଲୀ ଅଧିକ ଅମ୍ଳଜାନ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଛି ବୋଲି ସିଏମ୍ କହିଛନ୍ତି

Must read

ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଗୁରୁବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ଆବଣ୍ଟନ କୋଟା ବୃଦ୍ଧି ସତ୍ତ୍ କରୋନାଭାଇରସ ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଅମ୍ଳଜାନ ଯୋଗାଣର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି। କେଜ୍ରିୱାଲ ଏକ ଡିଜିଟାଲ ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ବୈଠକରେ କହିଛନ୍ତି, “ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ଆମେ ସାରା ଦେଶରେ ଅମ୍ଳଜାନ, ଔଷଧ, ଟୀକାକରଣ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଉତ୍ସଗୁଡ଼ିକର ଅସ୍ଥିରତା ଦେଖିଛୁ। ବିଶେଷ କରି ଅମ୍ଳଜାନ ସହ ଜଡିତ ଦିଲ୍ଲୀ ମଧ୍ୟ ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି। ମୁଁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ ରାତିସାରା ଅମ୍ଳଜାନ ସହରର ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛି। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ କେନ୍ଦ୍ର ଦିଲ୍ଲୀକୁ ୩୭୮ ଟନ୍ ଅମ୍ଳଜାନର କୋଟା ଆବଣ୍ଟନ କରିଥିଲା ​​କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ୪୮୦ ଟନ୍କୁ ବୃଦ୍ଧି କରିଛି, ଏଥିପାଇଁ ଆମେ ଅତ୍ୟଧିକ କୃତଜ୍ଞ। ଯଦିଓ ଏହା ଆବଶ୍ୟକଠାରୁ କମ୍, ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଆମେ କୃତଜ୍ଞ। ” କେଉଁ କମ୍ପାନୀ ଅମ୍ଳଜାନ ଉତ୍ପାଦନ କରୁନଥିବା ଦିଲ୍ଲୀ ଭଳି ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟ ତଥା ସହରକୁ କେଉଁ କମ୍ପାନୀ ଅମ୍ଳଜାନ ଯୋଗାଇବ ତାହା କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ଥିର କରିଛି ବୋଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି।

ସେ କହିଛନ୍ତି, ଅଭାବର ମୁକାବିଲା କରିବାରେ ଆମକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିବାରୁ ମୁଁ କେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛି। ମୁଁ, ଦିଲ୍ଲୀର ମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ଅଧିକାରୀମାନେ ଅନେକ ରାତି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶୋଇ ନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ଅମ୍ଳଜାନ ଯୋଗାଣ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସହିତ ନିରନ୍ତର ଯୋଗାଯୋଗରେ ରହିଥିଲି। ” କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯାତ୍ରା ସମୟ ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ସରକାର ଓଡ଼ିଶାରୁ ଦିଲ୍ଲୀକୁ ଅମ୍ଳଜାନ ପରିବହନ ପାଇଁ ବିକଳ୍ପ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଛନ୍ତି। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବହୁ ବର୍ଦ୍ଧିତ କୋଟା ଓଡିଶାରୁ ଆସୁଛି। ଦିଲ୍ଲୀରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଏଥିପାଇଁ ସମୟ ଲାଗିବ। ”କେଜ୍ରିୱାଲ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କରୋନାଭାଇରସ ସଙ୍କଟର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଏକାଠି ହେବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀରେ ପରିସ୍ଥିତି ସୁଧାରିବା ପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ଅମ୍ଳଜାନ, ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ medicines ଷଧ ଏବଂ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସମେତ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ରାଜ୍ୟ ସହ ଅଂଶୀଦାର କରିବେ ବୋଲି ସେ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଛନ୍ତି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article