30 C
Bhubaneswar
Friday, May 14, 2021

ପ୍ଲସ୍ ୨ ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ୍ କରନ୍ତୁ, ଛାତ୍ରମାନଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ

Must read

ଭୁବନେଶ୍ବର: କୋଭିଡ -୧୯ ମାମଲାରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଥିବା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷାକୁ ବାତିଲ କରାଯିବା ସହିତ ପ୍ଲସ୍-୨ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପରୀକ୍ଷାରେ ଯୋଗଦେବେ ନା ଏହାକୁ ବାତିଲ କରାଯିବ ସେନେଇ ଆଶଙ୍କା ରହିଛି। କୋବିଡ -୧୯ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଲୋୟର ପିଏମଜି ସ୍କୋୟାରରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ ବାତିଲ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛି। ଜଣେ ଛାତ୍ର ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି, “ଯଦି ମ୍ୟାଟ୍ରିକ୍ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ କରାଯାଉଛି ତେବେ ପ୍ଲସ୍ ୨ ପରୀକ୍ଷା କାହିଁକି ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ? ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଛାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୂର୍ବରୁ ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ହଜିଯାଇଛି ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ପ୍ଲସ୍ ଦ୍ୱିତୀୟ ପରୀକ୍ଷାକୁ ବାତିଲ କରିବା ଉଚିତ ଯାହା ଦ୍ଵାରା ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ପରବର୍ତ୍ତୀ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ବିଷୟରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇପାରିବେ। ଅନଲାଇନ୍ କ୍ଲାସ୍ କରିବା ସମୟରେ ଅନେକ ଛାତ୍ର ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ।

ସେହିଭଳି କୋଭିଡ ପରିସ୍ଥିତିରେ କୌଣସି ଉନ୍ନତି ନ ଥିବାରୁ ଅଫଲାଇନରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବା ନିରାପଦ ନୁହେଁ ବୋଲି ଆମେ ଅନୁଭବ କରୁଛୁ ବୋଲି ପ୍ଲସ- ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ ହେବାର ଦାବି ମଧ୍ୟରେ ଓଡିଶା ସ୍କୁଲ ତଥା ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସମୀର ରଂଜନ କହିଛନ୍ତି। ପ୍ଲସ୍-୨ ପରୀକ୍ଷା ପରିଚାଳନାକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନ ନେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଅଧ୍ୟୟନ ଜାରି ରଖିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି। “ମୁଁ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେବି ଯେ ସେମାନେ ନିଜକୁ ଦୂରେଇ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଅଧ୍ୟୟନ ଜାରି ରଖନ୍ତୁ। ଓଡ଼ିଶା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କୋଭିଡ ସ୍ଥିତିର ସମୀକ୍ଷା ଏବଂ ଜୁନ୍ ମାସରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ଘୋଷଣା କରିସାରିଛନ୍ତି। ଦାଶଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି କୋଭିଡ ପରିସ୍ଥିତି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଏ ନାହିଁ, ତେବେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଠିକ୍ ସମୟରେ ଉପଯୁକ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ। ସେ କହିଛନ୍ତି, “ବିଭାଗ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି ଏବଂ ସେହି ଅନୁଯାୟୀ ଉପଯୁକ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article