30 C
Bhubaneswar
Friday, May 14, 2021

ସରକାର ଡାକ୍ତରମାନଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଡ୍ୟୁଟିରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

Must read

ଭୁବନେଶ୍ଵର: ବୁଧବାର ଓଡିଶା ସରକାର ଡାକ୍ତରମାନଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଡ୍ୟୁଟିରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ କେଉଁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ତାହା ବିଫଳ ହୋଇଛି। ଏଥିରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଜାତୀୟ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଭାବରେ ଘୋଷିତ ବର୍ତ୍ତମାନର କୋବିଦ-୧୯ ମହାମାରୀରେ ଅନେକ ଡାକ୍ତର ଅଛନ୍ତି। ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାରେ କୋବିଦ-୧୯ ଡ୍ୟୁଟି ପରିଚାଳନା ପାଇଁ ଅସ୍ଥାୟୀ ଭାବରେ ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି, ସେମାନଙ୍କ ନିୟୋଜନ ସ୍ଥାନରେ ଯୋଗ ଦେଉନାହାଁନ୍ତି; ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଏବଂ କୋବିଦ-୧୯ ବିରୋଧରେ ଲଢିବା ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର ଏକ ଅଂଶରେ ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ବୋଲି ମେଡିକାଲ ଶିକ୍ଷା ଏବଂ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସିବିଏକ ମହାନ୍ତି ଲେଖିଛନ୍ତି। “

ଯେଉଁ ପରିସ୍ଥିତିରେ ବିଭିନ୍ନ ସିଡିଏମ୍ ଏବଂ ପିଏଚଓ ଅଧୀନରେ ନିୟୋଜନ ଆଦେଶ ଜାରି କରାଯାଇଛି ସମସ୍ତ ଡାକ୍ତର ତୁରନ୍ତ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ସ୍ଵାର୍ଥରେ ସେମାନଙ୍କ ନିୟୋଜନ ସ୍ଥାନରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି, ଯାହା ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ଅଧିନିୟମ ୨୦୦୫ ଏବଂ ଭାରତୀୟ ମେଡିକାଲ କାଉନସିଲର ଧାରା ୭ ଅନୁଯାୟୀ ଉପଯୁକ୍ତ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଇ ନାହିଁ। ଆଚରଣ। ଶୈଳୀଳୀ ଏବଂନୈତିକତା) ନିୟମାବଳୀ | ୨୦୦୨ ନିଆଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article