30 C
Bhubaneswar
Friday, May 14, 2021

ଜେଏସପିଲ ଓଡିଶାର ଡାକ୍ତରଖାନାଗୁଡ଼ିକୁ ଅମ୍ଳଜାନ ଯୋଗାଉଛି |

Must read

ଭୁବନେଶ୍ବର: ‘ଲୋକ ପ୍ରଥମ’ର ନୀତିକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରି ନବୀନ ଜିନ୍ଦଲ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଇସ୍ପାତ ଉତ୍ପାଦନ କମ୍ପାନୀ ଜିନ୍ଦଲ ଷ୍ଟିଲ ଆଣ୍ଡ ପାୱାର ଲିମିଟେଡ (ଜେଏସପିଏଲ) କୋବିଡ-୧୯ ପ୍ରଭାବିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ମେଡିକାଲ ଅମ୍ଳଜାନ ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ଆଙ୍ଗୁଲ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି। ର କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ତଥା ଆଙ୍ଗୁଲ ୟୁନିଟ୍ ହେଡ୍ କଲେକ୍ଟର ତଥା ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ଅଙ୍ଗୁଲଙ୍କୁ ଲେଖିଥିବା ଏକ ପତ୍ରରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜଣେ ଦାୟିତ୍ ବାନ କର୍ପୋରେଟର ଭାବରେ ଜେଏସପିଏଲ ଓଡିଶାର ଲୋକଙ୍କ କଲ୍ୟାଣ ପାଇଁ ଏବଂ କୋବିଡ-୧୯ ମହାମାରୀର ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ସହିତ ପ୍ରତିବଦ୍ଧ ଅଟେ। । ର ଉତ୍ତମ ଅଙ୍ଗଭଙ୍ଗୀକୁ ଜବାବ ଦେଇ କଲେକ୍ଟର ଅଙ୍ଗୁଲ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟରେ କମ୍ପାନୀ ଏବଂ ଏହାର ସୋସିଆଲ୍ ଆର୍ମ ଜେଏସପିଲ ଫାଉଣ୍ଡେସନକୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଜେଏସପିଲର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ନବୀନ ଜିନ୍ଦଲ ପୂର୍ବରୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଯେ ଜେଏସପିଲ ଏହାର ଓଡିଶା ଏବଂ ଛତିଶଗଡ ୟୁନିଟରୁ ପ୍ରତିଦିନ ୫୦ ରୁ ୧୦୦ ଟନ୍ ମେଡିକାଲ ଅମ୍ଳଜାନ ଯୋଗାଇବ |

ଜିନ୍ଦଲ କହିଛନ୍ତି, ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଏବଂ ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଜେଏସପିଏଲ ଦେଶ ଏବଂ ଦେଶବାସୀଙ୍କ ସହ ସର୍ବଦା ଛିଡା ହୋଇଛି ଏବଂ ଏହି ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଏହା ଜାରି ରଖିବ। ଆମ ପାଇଁ ଏହା ହେଉଛି ନେସନ ପ୍ରଥମ | ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଆମେ ମହାମାରୀକୁ ପରାସ୍ତ କରିବୁ। ” “ମୂଲ୍ୟବାନ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କୁ ଅମ୍ଳଜାନ ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ଆମେ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଇସ୍ପାତ ଉତ୍ପାଦନରେ ଆପୋଷ ବୁଝାମଣା କରିପାରିବା। ଆମର ପ୍ରାଥମିକତା ହେଉଛି ପ୍ରଥମେ ଲୋକ ବୋଲି ଜେଏସପିଏଲର ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭି.ଆର. ଶର୍ମା ଟ୍ୱିଟରରେ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି। କୋବିଡପାଣ୍ଡେମିକରୁ ମାନବ ଜୀବନ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ କମ୍ପାନୀ ଗତ ବର୍ଷ ଓଡିଶାରେ ୭୨୫ ଟନ୍ ତରଳ ଅମ୍ଳଜାନ ଯୋଗାଇ ଦେଇଥିଲା। ମେଡିକାଲ ଅମ୍ଳଜାନ କୋବିଡ ହେତୁ ବିକଶିତ ହେଉଥିବା ଜଟିଳତାର ଚିକିତ୍ସାରେ ଗୁରୁତ୍ ପୂର୍ଣ ଅଟେ | ଓଡିଶା ସମେତ ଏହାର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ସ୍ଥାନଗୁଡିକରେ କୋବିଡ-୧୯ ର ଦ୍ଵିତୀୟ ତରଙ୍ଗ ସହିତ ଲଢିବା ପାଇଁଜେଏସପିଲ ମଧ୍ୟ ବହୁମୁଖୀ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି |

କମ୍ପାନୀ ଏହାର ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟବସାୟ ସ୍ଥାନରେ କୋବିଡ କେୟାର ସେଣ୍ଟର ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିଛି | କର୍ମଜୀବୀ, କର୍ମଚାରୀ, ଟୀକାକରଣ, ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପରୀକ୍ଷଣ, ସାନିଟାଇଜେସନ୍ ପାଇଁ ସୁବିଧା, ମାସ୍କ ବଣ୍ଟନ, ବିଚ୍ଛିନ୍ନତା କେନ୍ଦ୍ରର କାର୍ଯ୍ୟ ଇତ୍ୟାଦି ର କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବା ପାଇଁ ବ୍ୟାପକ କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଉଛି | ଏହାର ସିଏସ୍ଆର୍ ଦାୟିତ୍ କୁ ଅନୁସରଣ କରି କମ୍ପାନୀ ଏହାର ସୋସିଆଲ୍ ଆର୍ମ ଫାଉଣ୍ଡେସନ ଅଧୀନରେ ବଞ୍ଚିତ ତଥା ଅସୁରକ୍ଷିତ ଲୋକଙ୍କୁ ଗରମ ରନ୍ଧା ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଉଛି ଏବଂ ମହିଳା ଦ୍ୱାଦ୍ଵାରା ଉତ୍ପାଦିତ ଫେସ୍ ମାସ୍କ, ସାନିଟାଇଜର୍, ଫେନିଲ୍ ଇତ୍ୟାଦି ମଧ୍ୟ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ, ୱାର୍କଫୋର୍ସକୁ ବଣ୍ଟନ କରୁଛି | ବିଶ୍ଵ ମହାମାରୀ ଆରମ୍ଭରୁ ଗତ ଏକ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଆଗ ଧାଡି କୋବିଡ-୧୯ ଯୋଦ୍ଧା |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article