27.1 C
Bhubaneswar
Sunday, August 1, 2021

ଓଡିଶାରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣ ୪ ହତ୍ୟା କରିଛି

Must read

ବରଗଡ: ବୁଧବାର ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ବଣୁଆ ଟସ୍କରଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଚାରି ଜଣଙ୍କୁ ପଦଦଳିତ କରାଯାଇଛି। ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଗାଇସିଲେଟ୍ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଉମରାଡ ଗ୍ରାମରେ ପ୍ରକୃତିର ଆହ୍ନରେ ଯୋଗଦେବା ସମୟରେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ସମେତ ତିନିଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଜମ୍ବୁ ମାରିବା ଦ୍ୱାରା ହତ୍ୟା ହୋଇଥିଲେ। ଆଜି ବରଗଡ ଜିଲ୍ଲା | ମୃତକଙ୍କ ନାମ ମାଲ ସେଥ (୫୦), ବିରଞ୍ଚି କୁମ୍ଭାର (୬୦) ଏବଂ ନାଥା ପାଲି (୭୦) ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ଘଟଣା ପରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଥିଲା। ଗ୍ରାମବାସୀ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ପୋଲିସ ଓ ଜଙ୍ଗଲ ଅଧିକାରୀମାନେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ।

ପୋଲିସ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଅନ୍ୟ ଏକ ଘଟଣାରେ ବୋଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲାର ଲୋଇସିଂହା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଡାରଲିପାଲି ଗ୍ରାମରେ ଜଣେ କୃଷକ ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ। ମୃତକଙ୍କ ନାମ ବିରାଞ୍ଚି ସାହୁ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ସାହୁ ସକାଳେ କୃଷି କ୍ଷେତ୍ରକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଏହା ଲକ୍ଷ୍ୟ କରି ପାଚିଡର୍ମର ଏକ ଦଳ ତାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରି ପଦଦଳିତ କରିଥିବା ଜଣାଯାଇଛି। ଆତଙ୍କିତ ଅବସ୍ଥାରେ ଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ଗ୍ରାମବାସୀ ଏହି ପରିବାର ପାଇଁ ଆର୍ଥିକ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ସର୍ବଶେଷ ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜଙ୍ଗଲ କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ଉକ୍ତ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚି ନଥିଲେ। ଏହା ଲକ୍ଷ୍ୟ କରାଯାଇପାରେ ଯେ ବଣୁଆ ହାତୀମାନେ ବାରମ୍ବାର ଏହି ଜିଲ୍ଲାର ଗ୍ରାମଗୁଡିକରେ ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରନ୍ତି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article