30 C
Bhubaneswar
Friday, May 14, 2021

୪,୮୫୧ ମାମଲାର ଆଉ ଏକ ବଡ ସ୍ପାଇକ୍ ରେକର୍ଡ କରିଛି ଓଡିଶା

Must read

ଭୁବନେଶ୍ଵର: ଓଡ଼ିଶା ବୁଧବାର ଦିନ କୋଭିଡ – ୧୯ ର ୪,୮୫୧ ଟି ନୂଆ ମାମଲା ରେକର୍ଡ କରିଛି ଏବଂ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆହୁରି ପାଞ୍ଚ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ସୂଚନା ଓ ଜନସମ୍ପର୍କ ବିଭାଗ ସୂଚନା ଦେଇଛି। ଏହା ସହ ରାଜ୍ୟରେ କରୋନାଭାଇରସ କ୍ୟାସେଲୋଡ୍ ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ଯଥାକ୍ରମେ ୩,୮୨,୩୧୫ ଏବଂ ୧,୯୫୮କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି | ରାଜ୍ୟରେ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ୩୦,୯୨୭ ରେ ଥିବାବେଳେ ୩,୪୯,୩୭୭ ରୋଗୀ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି। ୩୦ ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ବ୍ୟାପିଥିବା ଏହି ନୂତନ ମାମଲାରେ ୨୮୧୪ କ୍ୟାଣ୍ଟିନ ଏବଂ ୨୦୩୭ ସ୍ଥାନୀୟ ସଂକ୍ରମଣ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ |

ନୁଆପଡା ଠାରେ ଦୁଇଟି ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ କଟକ, ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଏବଂ ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲ୍ଲାରୁ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗ ବିଭାଗ କହିଛି। ବିଭାଗ ଦ୍ଵାରା ପ୍ରକାଶିତ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ରାଜ୍ୟର ଦୁଇଟି ଜିଲ୍ଲା ରିପୋର୍ଟ କରିଛନ୍ତି ୫୦୦ ରୁ ଅଧିକ ସଂକ୍ରମଣ ଯେଉଁଥିରେ ଖୁରଡାକୁ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୭୦୩ ଟି ତାଜା ଏବଂ ସୁନ୍ଦରଗଡ ୫୧୬ ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛି। ଅନ୍ୟ ୧୧ ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ୧୦୦ ରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ନୁଆପଡା (୪୮୬), ବରଗଡ (୩୧୮), କଟକ (୩୦୪), ପୁରୀ (୨୨୩) ଝାରସୁଗୁଡା (୨୯୦), ବୋଲାଙ୍ଗୀର (୨୨୭), ନବରଙ୍ଗପୁର (୧୯୪), ସମ୍ବଲପୁର (୧୭୧), କିଓନଜହର ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଥିଲା। (୧୬୬), ଗଞ୍ଜାମ (୧୫୧) ଏବଂ ଆଙ୍ଗୁଲ (୧୧୧) |

ସେହିଭଳି, ୧୦୦ ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିବା ଜିଲ୍ଲାଗୁଡ଼ିକ ହେଉଛି- ରାୟଗଡା (୮୫), କାଲାହାଣ୍ଡି (୭୯), ମୟୂରଭଞ୍ଜ (୭୮), ଭଦ୍ରକ (୭୩), ନୟାଗଡ଼ (୬୬), ଜଜପୁର (୬୪), କୋରାପୁଟ (୬୨), କେନ୍ଦ୍ରାପଡା (୫୮), ବାଲାସୋର (୫୨), ଜଗତ୍ସିଂହପୁର (୩୯), ଦେଓଗର (୩୫), ଗଜପତି (୩୫), ମାଲକାନଗିରି (୩୧), ଢେଙ୍କାନାଳ (୩୧), କାନ୍ଦାଲ (୨୭), ବୌଦ୍ଧ (୨୨) ଏବଂ ସୋନେପୁର (୯) | ରାଜ୍ୟ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୋଟ ୯୭,୦୬,୯୪୯ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ମଙ୍ଗଳବାର ୩୮,୫୪୮ ରହିଛି। ଓଡିଶାର ସକରାତ୍ମକତା ହାର ୩.୯୪ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article