30 C
Bhubaneswar
Friday, May 14, 2021

୩୦ ଟି ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ୱିକେଣ୍ଡ୍ ବନ୍ଦ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି |

Must read

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଓଡିଶାରେ କୋବିଡ-୧୯ ର ପ୍ରସାର ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଆଜି ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ସହରାଞ୍ଚଳରେ ସପ୍ତାହ ଶେଷ ବନ୍ଦ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ୍ କମିଶନର କମ ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ଜେନା ଆଜି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଶନିବାର ଏବଂ ରବିବାର ଦିନ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ସହରାଞ୍ଚଳରେ ବନ୍ଦ ପାଳନ କରାଯିବ। ଛତିଶଗଡ ସୀମାବର୍ତ୍ତୀ ସମସ୍ତ ୧୦ ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ସପ୍ତାହ ଶେଷ ବନ୍ଦ ରହିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଅବଶିଷ୍ଟ ୨୦ ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ଏପ୍ରିଲ୍ ୨୩ (ଶୁକ୍ରବାର) ରାତିରୁ ସପ୍ତାହ ଶେଷ ବନ୍ଦ ରହିବ ବୋଲି ଜେନା କହିଛନ୍ତି। ୱିକେଣ୍ଡ୍ ବନ୍ଦ: ୱିକେଣ୍ଡ୍ ବନ୍ଦ ସମୟରେ ନିମ୍ନଲିଖିତ ବ୍ୟତୀତ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ବନ୍ଦ ରହିବ: ମେଡିସିନ୍ ଷ୍ଟୋର, ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସର ଗତିବିଧି ଏବଂ ସମସ୍ତ ଡାକ୍ତରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସମେତ ଡାକ୍ତରଖାନା, କ୍ଲିନିକ୍, ନର୍ସିଂହୋମ୍ ସହିତ ସମସ୍ତ ମେଡିକାଲ୍ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ; ଜିଲ୍ଲା ଏବଂ ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି ପ୍ରଶାସନ / ପୋଲିସ / ଅଗ୍ନିଶମ ସେବା; ଜରୁରୀକାଳୀନ କାର୍ଯ୍ୟରେ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ; ଟେଲିକମ୍ ସେବା; ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ; ଏଲପିଜି ବଣ୍ଟନ, ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସର ଘର ଯୋଗାଣ ଏବଂ ଆନୁଷଙ୍ଗିକ ସୁବିଧା, ସଂପୃକ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ଯାନବାହାନ ଚଳାଚଳ;

କମିଶନର୍ / ଜିଲ୍ଲା ପୋଲିସ୍ ଦ୍ୱାରା ଚିହ୍ନିତ ପ୍ରିଣ୍ଟ ଏବଂ ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ ମିଡିଆ; ଜଳ ଯୋଗାଣ, ପରିମଳ ଏବଂ ସ୍ଵେରେଜ୍ କର୍ମଚାରୀ; ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଯୋଗାଣ ଏବଂ ବଣ୍ଟନ; ଦ୍ରବ୍ୟ ଏବଂ ସାମଗ୍ରୀ ପରିବହନକାରୀଙ୍କ ଗତି, ଲୋଡ୍ କିମ୍ବା ଅନଲୋଡ୍ ହେଉ; ଶିଳ୍ପ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ, କାରଖାନା ଏବଂ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ; ମାଣ୍ଡିସରେ କ୍ରୟ ସମେତ କୃଷି, ଉଦ୍ୟାନ କୃଷି, ମତ୍ସ୍ୟଚାଷ, ପଶୁପାଳନ, ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସା ସେବା ଏବଂ ସହଯୋଗୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ; ହୋଟେଲ ଏବଂ ଆତିଥ୍ୟ ୟୁନିଟ୍ ସହିତ ସେବା କ୍ଷେତ୍ର ଶିଳ୍ପଗୁଡିକ | ହୋଟେଲ ଏବଂ ଆତିଥ୍ୟ ୟୁନିଟ୍ ଗୁଡିକର କାର୍ଯ୍ୟ, ସେମାନଙ୍କ ସହ ଜଡିତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ, କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଗତିବିଧି ଏବଂ ସଂପୃକ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ; ରେଳ ଏବଂ ବିମାନ ପରିବହନର ଗତି; ରାଜପଥରେ ସଡ଼କ ପରିବହନ, ଗମନାଗମନକାରୀ ଯାନଗୁଡିକର ସଡ଼କ ଗତି; ବିମାନ, ରେଳ ଏବଂ ସଡ଼କ ଦ୍ଵାରା ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ଚଳାଚଳକୁ ସୁଗମ କରିବା ପାଇଁ ଜନସାଧାରଣ ପରିବହନ,

ବେସରକାରୀ ଯାନ ଏବଂ ଟ୍ୟାକ୍ସି (ଓଲା, ଉବର ଇତ୍ୟାଦି ଏଗ୍ରିଗେଟରଙ୍କ କ୍ୟାବକୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରି) ବିମାନ ବନ୍ଦର, ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ଏବଂ ବସ୍ ଟର୍ମିନାଲ୍ / ଷ୍ଟାଣ୍ଡ / ଷ୍ଟପକୁ ଯିବା; ସ୍ଥାନୀୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଅନୁମତି ସହିତ ବିବାହ ଏବଂ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର; ଆରବିଆଇ, ଘର ସଫା କରିବା ଭଳି ଏଟିଏମ୍ ଏବଂ ଜଟିଳ ଆର୍ଥିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ; ବିମାନବନ୍ଦର, ରେଳ ଷ୍ଟେସନ, ବସ୍ ଟର୍ମିନାଲ୍ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ସହ ଜଡିତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର କାର୍ଯ୍ୟ, ସଂପୃକ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଗତିବିଧି ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ; ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ଏବଂ ଏଗ୍ରିଗେଟର୍ ଯେପରିକି ଜୋମାଟୋ, ସ୍ ig ିଗି ଇତ୍ୟାଦି ଦ୍ food ାରା ଖାଦ୍ୟ, ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ, ପନିପରିବା ଏବଂ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ ବିତରଣ ;; ଜାତୀୟ ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥ ସହିତ ଧାବସ୍ / କେବଳ ନେବା ପାଇଁ ପ୍ରମୁଖ ରାସ୍ତା; ଦୁଗ୍ଧ ବୁଥ୍ ଏବଂ ଆନୁଷଙ୍ଗିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ; କେବଳ ଘର ବିତରଣ ପାଇଁ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ଖାଦ୍ୟ ଦୋକାନ ଯେପରିକି ରିଲାଏନ୍ସ ଫ୍ରେସ୍, ବିଗ୍ ବଜାର, ଚିଲିକା ଫ୍ରେସ୍ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ; କେବଳ ସକାଳ ୫.୦୦ ରୁ ୮.୦୦ ମଧ୍ୟରେ ଖବରକାଗଜ ହକର୍ |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article