30 C
Bhubaneswar
Friday, May 14, 2021

ଓଡିଶା ସରକାର ବାର୍ଷିକ ମ୍ୟାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା ୨୦୨୧ ବାତିଲ୍ କରନ୍ତୁ, ବିବରଣୀ ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ |

Must read

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଏକ ପ୍ରମୁଖ ବିକାଶରେ ଓଡିଶା ସ୍କୁଲ ତଥା ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ବାର୍ଷିକ ମ୍ୟାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷାକୁ ବାତିଲ କରି ଦେଇଛନ୍ତି, ଏହାର ଦଶ ଦିନ ପରେ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରଙ୍କ ଦ୍ଵାର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇବାରେ ବିଳମ୍ବ ହେତୁ ଏହି ଘଟଣାରେ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବାରେ ବିଳମ୍ବ ହୋଇଛି। କୋବିଡ-୧୯ ସଂକ୍ରମଣ। ସମସ୍ତ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ବିସ୍ତୃତ ଆଲୋଚନା ପରେ ଏକ ଚରମ ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ, ମହାମାରୀର ଅବସ୍ଥାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ବୋର୍ଡ (ବିଏସଇ) ଏବଂ ଓଡିଶା ରାଜ୍ୟ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ ମାଡ୍ରାସ ଶିକ୍ଷା ଦ୍ଵାରା ପରିଚାଳିତ ବାର୍ଷିକ ଶ୍ରେଣୀ ୧୦ ପରୀକ୍ଷାକୁ ବାତିଲ କରିଦେଉଛୁ। , ‘ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସମୀର ଦାଶ ଏକ ପ୍ରେସରରେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ଫଳାଫଳ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବୋର୍ଡ ଦ୍ଵ।ରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ମାନଦଣ୍ଡ ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ। ଫଳାଫଳ ସହ କୌଣସି ମତଭେଦ ହେଲେ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ କୋଭିଡ ମହାମାରୀର କୌଣସି ଉନ୍ନତି ପରେ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ଦାଶ କହିଛନ୍ତି। ସେହିଭଳି ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ, ଓଡିଶା ରାଜ୍ୟ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ ମଦ୍ରାସା ଶିକ୍ଷା ବୋର୍ଡର ସଭାପତି ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ମାଡ୍ରାସା ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷାରେ ହାଜର ହେବାକୁ ଥିବା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବିକଳ୍ପ ମାର୍କ ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବେ, ରାଜ୍ୟ ଦେଇଥିବା ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପଢନ୍ତୁ। ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ଗଣଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article