30 C
Bhubaneswar
Friday, May 14, 2021

୪୭୬୧ ମାମଲା, ୫ ମୃତ୍ୟୁ ବିଷୟରେ ଓଡିଶା ରିପୋର୍ଟ କରିଛି

Must read

ଭୁବନେଶ୍ଵର: କରୋନାଭାଇରସ୍ ମହାମାରୀର ନୂଆ ତରଙ୍ଗ ଓଡିଶାକୁ ବ୍ୟାଟିଂ ଜାରି ରଖିଛି। ରାଜ୍ୟରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୪୭୬୧ କୋଭିଡ ମାମଲାରେ ବ୍ୟାପକ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି ଏବଂ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆହୁରି ୫ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ରାଜ୍ୟ ବିଭାଗ ଅନୁଯାୟୀ, ଓଡିଶାରେ ଦୈନିକ କୋଭିଡ -୧୯ ସଂକ୍ରମଣର ଏହା ସର୍ବାଧିକ। ଗତ ବର୍ଷ ମହାମାରୀ ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ କୋଭିଡ ମାମଲା ବର୍ତ୍ତମାନ ୩୭୭୪୬୪ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଏପ୍ରିଲ୍ ୧୯ ସୁଦ୍ଧା ୧୫୦୩ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ସହିତ ମୋଟ ୩୪୭୬୩୭ ସଂଖ୍ୟକ ରୋଗୀ ଏହି ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି ଯାହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ବର୍ତ୍ତମାନ ୨୭୮୨୧ ରେ ରହିଛି। ଦୈନନ୍ଦିନ ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରାଜ୍ୟର ୩ ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ୫୦୦ ରୁ ଅଧିକ ପ୍ଲସ୍ ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବା ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି

ଯେ ଖୋର୍ଦ୍ଧାଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ୮୨୦ ମାମଲାରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ଛତିଶଗଡ ସହିତ ସୀମା ବାଣ୍ଟୁଥିବା ଜିଲ୍ଲା |୨୩୪ ଟି ମାମଲା ସହିତ ଝାରସୁଗୁଡା ଏବଂ ବୋଲାଙ୍ଗୀର ୩୨୨ ଟି ମାମଲା ହେଉଛି ଅନ୍ୟ ଜିଲ୍ଲା ଯାହାକି ଆଜି କୋଭିଡ ପଜିଟିଭ ସଂକ୍ରମଣରେ ବହୁ ପରିମାଣର ବୃଦ୍ଧି ଘଟୁଛି। ସରକାରଙ୍କ ସହିତ ଉପଲବ୍ଧ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କ୍ୟାଣ୍ଟିନ ସୁବିଧାଗୁଡ଼ିକରୁ ସମୁଦାୟ ୨୭୮୫ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଅବଶିଷ୍ଟ ୧୯୭୬ ପଜିଟିଭ୍ ସ୍ଥାନୀୟ ଯୋଗାଯୋଗ ଅଟେ | ଏହି ସମୟରେ ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୯୫୩ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଗତ ଦିନରେ ପ୍ରାୟ ୫ ଜଣ ରୋଗୀ ଏହି ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article