30 C
Bhubaneswar
Friday, May 14, 2021

ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ମାର୍କେଟକୁ ବିକେନ୍ଦ୍ରୀକରଣ କରିବାକୁ

Must read

ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜଧାନୀ ସହରରେ ଦିନକୁ ଦିନ କୋଭିଡ -୧୯ ମାମଲାରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଭୁବନେଶ୍ବର ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନ (ବିଏମସି) ଗତ ବର୍ଷ ଭଳି ସହରର ସମସ୍ତ ବଡ ବଜାରକୁ ବିକେନ୍ଦ୍ରୀକରଣ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ଜନଗହଳିପୂର୍ଣ୍ଣ ବଜାର ସ୍ଥାନରେ ଜୀବାଣୁ | “ତଥାପି କୋଭିଡ ସକରାତ୍ମକ ମାମଲା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଆମେ ଗତ ବର୍ଷ ଭଳି ସହରର ସମସ୍ତ ବଡ ବଜାରକୁ ବିକେନ୍ଦ୍ରୀକରଣ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛୁ ବୋଲି ବିଏମସି କମିଶନର ପ୍ରେମ ଚନ୍ଦ୍ର ଚୌଧୁରୀ ଆଜି ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ଏକ ଭିଡିଓ ବାର୍ତ୍ତାରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଚୌଧୁରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଏମସି ରବିବାର ଦିନ କିଛି ମାର୍କେଟ ଆସୋସିଏସନ ସହ ଏକ ବୈଠକ କରିଛି।

ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ସ୍ଥାନୀୟ ସହକାରୀ ପୋଲିସ କମିଶନର (ଏସିପି) ଏବଂ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଇନ-ଚାର୍ଜ (ଆଇଆଇସି) ଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ମାର୍କେଟ ଆସୋସିଏସନ ସହିତ ପୁଣିଥରେ ଆଲୋଚନା କରିବା ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସମସ୍ତ ବଜାରକୁ ବିକେନ୍ଦ୍ରୀକରଣ ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। କିମ୍ବା ଦୁଇଟି | ସାଇନେଜ୍ ଲଗାଇବା, ବ୍ୟାରିକେଡ୍ ନିର୍ମାଣ ଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଏହି ପ୍ରୟାସରେ ସହଯୋଗ ପାଇଁ ବିଏମସି କମିଶନର ସମସ୍ତ ମାର୍କେଟ ଆସୋସିଏସନର ଅଫିସ୍ ଧାରକମାନଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଏମସି ୫-୭ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବା ସତ୍ତ୍ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ ହେବାର ବହୁତ ଅଧିକ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ବଜାର ସ୍ଥାନଗୁଡିକରେ ମଧ୍ୟ ଲୋକମାନେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧନ୍ତି ନାହିଁ | ସେ ଏହା ଚେତାବନୀ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ହେଉଛି ଏକ ଦାୟିତ୍।,

ଯେଉଁ ବଜାରରେ ଲୋକମାନେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ କୋଭିଡ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତି ନାହିଁ, ଆମେ ସେହି ବଜାର ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେବୁ। ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୋଭିଡ -୧୯ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଶଯ୍ୟା ଅଭାବ ହୋଇ ନାହିଁ ବୋଲି ଦାବି କରୁଥିବାବେଳେ ଚୌଧୁରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜି ହାଇଟେକ ହସ୍ପିଟାଲ ସକ୍ରିୟ ହୋଇ ସମସ୍ତ କୋଭିଡ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ସକ୍ରିୟ କରିବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲ ତାଲିକାରେ ଯୋଡି ହୋଇଛି। ଗତ ବର୍ଷର ପର୍ଯ୍ୟାୟକ୍ରମେ | ଆସନ୍ତାକାଲି ପଡୁଥିବା ଅଶୋକସ୍ତମିରେ ପ୍ରଭୁ ଲିଙ୍ଗରାଜଙ୍କ ରୁକୁନା ରଥ ଯାତ୍ରା ବିଷୟରେ ବିଏମସି କମିଶନର କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୂର୍ବରୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ଯେ ପ୍ରଭୁ ଲିଙ୍ଗରାଜଙ୍କ ସେବାୟତ ତଥା ସେବାୟତଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ପରୀକ୍ଷା ମାଧ୍ୟମରେ | ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୋଭିଡ -୧୯ ପାଇଁ ସେଭାୟାଟଗୁଡିକର ପରୀକ୍ଷା ପ୍ରାୟ ଶେଷ ହୋଇଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article