30 C
Bhubaneswar
Friday, May 14, 2021

ସରକାରୀ ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକ ଦ୍ଵାରା କୌଣସି ପରୀକ୍ଷା ହେବ ନାହିଁ

Must read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ | ଜଗ୍ରନ୍ ଶିକ୍ଷା ଡେସ୍କ: ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତୀଶ କୁମାର ରବିବାର ଦିନ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜ୍ୟର ସ୍କୁଲ, କଲେଜ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ଆସନ୍ତା ୧୫ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଦ ରହିବ। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମେ ’ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜ୍ୟ ପରିଚାଳିତ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ବିଶ୍ଵବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକ ଦ୍ଵାରା କୌଣସି ପରୀକ୍ଷା ହେବ ନାହିଁ। ୧୫, ପରବର୍ତ୍ତୀ ଆଦେଶ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ | ରାଜ୍ୟରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ସ୍ଥିତିର ସମୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିବା ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରୀୟ ବୈଠକରେ ସିଏମ୍ ନୀତୀଶ ଏହି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

ବିହାରରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ର ସାମ୍ପ୍ରତିକ ପରିସ୍ଥିତି ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୮,୬୯୦ ମାମଲା ରେକର୍ଡ ହୋଇଛି, ଯାହା ରାଜ୍ୟରେ ୩ ଲକ୍ଷ ମାର୍କ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି | ଏହାପୂର୍ବରୁ ଏପ୍ରିଲ ୫ ରେ ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକ ଖୋଲିବାକୁ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା। ତଥାପି କରୋନାଭାଇରସ ମାମଲାରେ ବ୍ୟାପକ ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ସରକାର ଏପ୍ରିଲ ୧୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍କୁଲ ବନ୍ଦ ରଖିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସ୍କୁଲ ବନ୍ଦକୁ ଏପ୍ରିଲ ୧୮ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ନୂତନ ବିକାଶରେ ରାଜ୍ୟର ସ୍କୁଲଗୁଡିକ ମେ ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଦ ରହିଛି। ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଏପ୍ରିଲ୍ ୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ସ୍କୁଲ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ବିଦ୍ୟାଳୟ, କଲେଜ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିବା ରାଜ୍ୟମାନେ ଅଛନ୍ତି।

ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦିଲ୍ଲୀ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ହରିୟାଣା, ଓଡିଶା, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ | ରବିବାର ଦିନ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ପ୍ରଶାସନ ମଧ୍ୟ ୟୁନିଅନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ସ୍କୁଲ, କଲେଜ ଏବଂ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ବନ୍ଦକୁ ମେ ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ସ୍କୁଲ ଏବଂ କଲେଜଗୁଡିକ ଏପ୍ରିଲ ୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଦ ରହିଥିଲା। ସାମ୍ପ୍ରତିକ ପରିସ୍ଥିତିକୁ, ପରବର୍ତ୍ତୀ ଆଦେଶ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଦ ଆଦେଶକୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି | ତଥାପି, ରେ, କଲେଜ ଏବଂ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକ କେବଳ କିଛି ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ଏବଂ ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ପାଇଁ ରହିବେ ଯାହା ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ଶାରୀରିକ ଉପସ୍ଥିତି ଆବଶ୍ୟକ କରେ | ଦେଶରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ମାମଲା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୨,୬୧,୫୦୦ ନୂତନ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିଲା।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article