27.1 C
Bhubaneswar
Sunday, August 1, 2021

ଯଦି ଆପଣ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ ଏକ ନୂତନ କ୍ଲବ୍ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି:

Must read

ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ସୁପର ଲିଗ୍ ଦଳ ଓଡିଶା ଏଫ୍ସି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆକୁ ନେଇ ୧୨ ଟି କ୍ଲବର ସମର୍ଥକଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛି ଯେଉଁମାନେ ଏକ ବ୍ରେକଅପ୍ ୟୁରୋପୀୟ ସୁପର ଲିଗ୍ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିଛନ୍ତି। ଭୁବନେଶ୍ଵର ଭିତ୍ତିକ ଦଳ ଚାହୁଁଛି ଯେ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତୁ। “ପ୍ରିୟ, ଏସି ମିଲାନ, ଆର୍ସେନାଲ୍, ଆଟଲେଟିକୋ ମାଡ୍ରିଡ, ଚେଲ୍ସ, ଏଫସି ବାର୍ସିଲୋନା, ଇଣ୍ଟର ମିଲାନ, ଜୁଭେଣ୍ଟସ, ଲିଭରପୁଲ, ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ସିଟି, ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ୟୁନାଇଟେଡ, ରିଅଲ ମାଡ୍ରିଡ ଏବଂ ଟୋଟେନହମ ହଟ୍ସପୁର ପ୍ରଶଂସକ, ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ ଏକ ନୂତନ କ୍ଲବ ଦରକାର, ଆମେ ସର୍ବଦା ଏଠାରେ ଅଛୁ ତୁମ ପାଇଁ। ଓଡିଶା ଏଫ୍ସି ବିଷୟରେ, ସେମାନେ ଟ୍ୱିଟରରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ମଧ୍ୟ-ସପ୍ତାହ ଲିଗର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା କ୍ଲବଗୁଡିକ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ କ୍ଲବ୍ ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ୟୁନାଇଟେଡ୍, ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ସିଟି, ଆର୍ସେନାଲ୍, ଲିଭରପୁଲ୍, ଟୋଟେନହମ୍ ଏବଂ ଚେଲ୍ସୀ ଭାବରେ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ହୋଇଛି;

ଇଟାଲୀର ଜୁଭେଣ୍ଟସ୍, ଇଣ୍ଟର ମିଲାନ୍ ଏବଂ ଏସି ମିଲାନ୍ ଏବଂ ବାର୍ସିଲୋନା, ରିଅଲ୍ ମାଦ୍ରିଦ୍ ଏବଂ ଆଟଲେଟିକୋ ମାଡ୍ରିଡ୍ର ସ୍ପେନୀୟ ତ୍ରିପାଠୀ, ଡିପିଏ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି। ଏହା ଆଶା କରାଯାଏ ଯେ ଉଦଘାଟନୀ ଋତୁ ପୂର୍ବରୁ ଆହୁରି ତିନୋଟି କ୍ଲବ୍ ଯୋଗଦେବେ, ଯାହା “ଯଥାଶୀଘ୍ର ସମ୍ଭବ” ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ। କ୍ଲବଗୁଡିକ ଭିତ୍ତିଭୂମି ପ୍ରକଳ୍ପ ତଥା ଖର୍ଚ୍ଚ ପାଇଁ ୩.୫ ବିଲିୟନ ୟୁରୋ (୪.୧୯ ବିଲିୟନ ଡ଼ଲାର୍) ଅଂଶୀଦାର କରିବେ। କୋବିଡ-୧୯ ମହାମାରୀର ପ୍ରଭାବ ସହିତ | ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ଟଙ୍କା ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ନାହିଁ | ଲିଗ୍ କହିଛି ଯେ ସେମାନେ ଅବଶିଷ୍ଟ ୟୁରୋପୀୟ ଫୁଟବଲ୍କୁ ‘ଏକତା ଦେୟ’ ଦେବେ ଯାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ୟୁଏଫ୍ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିବା ଏବଂ ୨୩ ବର୍ଷ ପ୍ରତିବଦ୍ଧତା ମଧ୍ୟରେ “୧୦ ବିଲିୟନ ୟୁରୋରୁ ଅଧିକ ହେବ” ।

“ଆମେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସ୍ତରରେ ଫୁଟବଲକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ବିଶ୍ୱରେ ଏହାର ଉପଯୁକ୍ତ ସ୍ଥାନକୁ ନେଇଯିବା | ଚାରି ବିଲିୟନରୁ ଅଧିକ ପ୍ରଶଂସକ ଥିବା ଫୁଟବଲ ହେଉଛି ବିଶ୍ ବିଶ୍ଵର ଏକମାତ୍ର ବିଶ୍ୱ ଖେଳ ଏବଂ ଆମର ଇଚ୍ଛାକୁ ଜବାବ ଦେବା ପାଇଁ ବଡ କ୍ଲବ ବୋଲି ଆମର ଦାୟିତ୍। ବୋଲି ସୁପର ଲିଗର ପ୍ରଥମ ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ରିଅଲ ମାଡ୍ରିଡ ସଭାପତି ଫ୍ଲୋରେଣ୍ଟିନୋ ପେରେଜ କହିଛନ୍ତି। କୌଣସି ଜର୍ମାନ କିମ୍ବା ଫରାସୀ କ୍ଲବ୍ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବ୍ରେକଅପ୍ ସହିତ ଜଡିତ ହୋଇନାହାଁନ୍ତି | ବିଶ୍ଵଫୁଟବଲର ଶାସକ ଦଳ ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ଫୁଟବଲ ସଂରଚନା ବାହାରେ ଏକ “ବନ୍ଦ ୟୁରୋପୀୟ ବ୍ରେକୱେ ଲିଗ୍” କୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରିଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article