30 C
Bhubaneswar
Friday, May 14, 2021

ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧: ସପ୍ତାହ ୧ |

Must read

ଭାରତର ସବୁଠୁ ବଡ କ୍ରିକେଟ୍ ଦର୍ଶକ ଏହାର ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ଶ୍ରେଣୀ ଏବଂ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସ୍ତର ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ | ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦଳ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଖେଳ ଖେଳିଥିଲେ ଏବଂ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ଲକ ଦେଖାଇଥିଲେ ଯାହା ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଆସିବାକୁ ଯାଉଛି | ଏହି ସପ୍ତାହର ମ୍ୟାଚଗୁଡିକରୁ ଏଠାରେ ମୁଖ୍ୟ ହାଇଲାଇଟ୍ ଗୁଡିକ ଅଛି: – ବୃଷଭ ପନ୍ତ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଧୋନିଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ଡିସି ପାଇଁ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଆରମ୍ଭ କରୁଥିବାରୁ ଷ୍ଟକଗୁଡିକ ଅଧିକ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଲା | ୧୮୮ ସ୍କୋର କରି ରାଇନା ଏକ ପଚାଶ ଜଣ ଏବଂ ସାମ୍ କୁରାନ୍ ଏବଂ ଟମ୍ କୁରାନ୍ଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଭାଇ ବନାମ ଭାଇ ଶୋଡାଉନ୍ ସହିତ ଫେରିଥିଲେ, ଯାହା ପୂର୍ବ ଦ୍ଵାରା ଜିତିଥିଲା ​​| ବୃଷଭ ଏକ ସୀମା ସହ ଖେଳ ଶେଷ କରିଥିବାରୁ ପ୍ରୀତି ଏବଂ ଧାୱନ ଏହି ସୋ ଚୋରି କରିଥିଲେ। ନୀତୀଶ ରାଣା ୮୦ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ଏବଂ ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କ ସହ ୧୮୭ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ଏକ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ଭାଗିଦାରୀ ଗଠନ କରିଥିଲେ। ଯଦିଓ ପାଣ୍ଡେ ଏବଂ ବେୟାରଷ୍ଟୋ କେକେଆର୍ ବୋଲରଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରୁଥିଲେ, ପାଇଁ ଜିତିବା ପାଇଁ ପ୍ରସୀଦ ଏବଂ କମିନ୍ସଙ୍କ ଗୋଟିଏ ମନ୍ତ୍ର ରାହୁଲଙ୍କ ଷ୍ଟ୍ରୋକ୍ ଭର୍ତି ୯୧ ଏବଂ ଗେଲ ଏବଂ ହୁଡାଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ପଚାଶତମ ଏବଂ ଡେବ୍ୟୁ ସାକେରିଆ ୩ ୱିକେଟ୍ ନେଇ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥିଲା |

ଯେତେବେଳେ ଆର.ଆର. ଶେଷ ବଲରୁ ଆରଆର ୫ ର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିବାବେଳେ ସଞ୍ଜୁ ବଡ ସଟ୍ ପାଇଁ ଯାଇ ଗଭୀରରେ ଧରାପଡିଥିଲେ ଏବଂ ପିବିକେଏସ୍ ୪ ରନ୍ରେ ଖେଳ ଜିତିଥିଲା ​​| ଆରଆର ଅଧିନାୟକ ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିଲେ। ସୂର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ରୋହିତଙ୍କ ଭଲ ଆରମ୍ଭ ସତ୍ତ୍ ୧୫୨ ପରିଚାଳନା କରିପାରନ୍ତି କାରଣ ମୃତ୍ୟୁ ସମୟରେ ମାତ୍ର ୨ ଓଭରରେ ଆଣ୍ଡ୍ରେ ରସେଲ ଏକ ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ ୫ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। କେକେଆର୍ ଏକ ଭଲ ଆରମ୍ଭକୁ ଚାଲିଗଲା କିନ୍ତୁ ଏହା ରାହୁଲଙ୍କ୪-୨୭ ଦ୍ୱାରା ବନ୍ଦ ହୋଇଗଲା | ଗତ୫ ଓଭରରୁ କେକେଆର୍ ୩୧ ର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିଲା, କିନ୍ତୁ କୁ ବିଜୟରେ ନେବା ପାଇଁ ବୋଲ୍ଟ ଏବଂ ବୁମ୍ରା ଚମତ୍କାର ଭାବରେ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ। ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ୫୭ ର ଏକ ଉପଯୋଗୀ ନକ୍ ଖେଳିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ବ୍ୟାଟିଂ ଗଭୀରତା ସତ୍ତ୍ େ ଆରସିବି କେବଳ୧୪୯ ସ୍କୋର କରି ହୋଲ୍ଡରଙ୍କୁ୩-୩୦ ପାଇଥିଲା। ଏହି ଖେଳ ଆଉ ଏକ ନିମ୍ନ ସ୍କୋରର ଥ୍ରୀଲର ରୂପେ ପରିଣତ ହୋଇଥିଲା କାରଣ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ୱାର୍ଣ୍ଣରଙ୍କ ୫୪ ର ବୋଲରଙ୍କ ଦ୍ଵା ାରା ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିଲା।

ସିରାଜ ଏବଂ ହର୍ଷଲ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ଶାହାବାଜଙ୍କ ୩ ଓଭରରେ ୩ ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ୬୨ ର ନକ୍। ଦୀପକ ଖେଳର ମାଲିକ: – ଦୀପ ଚହର ଗୋ ଶବ୍ଦରୁ ଟାର୍ଗେଟରେ ଠିକ୍ ଥିବାରୁ ସେ ପ୍ରଥମ ଓଭରରେ ମାୟାନକଙ୍କୁ ଏକ ଡକ୍ ପାଇଁ ସଫା କରିଥିଲେ, ପାୱାରପ୍ଲେରେ ଆହୁରି ୩ ଫ୍ରଣ୍ଟଲାଇନ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ କୁ ସୀମିତ ରଖିବା ପାଇଁ ଜଣେ ଝି ିଅ ସହିତ ତାଙ୍କର ମନ୍ତ୍ର ସମାପ୍ତ କରିଥିଲେ। ୧୬ ତମ ଓଭରରେ ଖେଳ ଶେଷ କରି ୬ ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଖେଳ ଜିତିଥିଲେ | ଧୋନିଙ୍କ ୨୦୦ ତମ ଆଇପିଏଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଖେଳ ଜିତିଥିଲା ​​| ମଧ୍ୟମ କ୍ରମକୁ ପ୍ରକାଶ କରେ: – ରୋହିତ ଏବଂ ଡି କକ୍ କୁ ଏକ ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟମ ଅର୍ଡର ଅଧିକ ପୁଞ୍ଜି ଦେଇପାରିଲା ନାହିଁ | ଶେଷ ଓଭରରେ ପୋଲାର୍ଡ ଭୁବନେଶ୍ୱରଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରି ୩୫ ଛକା ସହ ୩୫ ଛକା ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ବେୟାରଷ୍ଟୋ ଏବଂ ୱାର୍ଣ୍ଣର ଏକ ଫ୍ଲାଏୟାରକୁ ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ବେୟାରଷ୍ଟୋ ୪୩ ୱିକେଟ୍ ନ ମାରିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୫ ଓଭର ତଳେ ଖେଳ ଶେଷ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। -ଅପ୍ ଏବଂ ୧୩ ରନ୍ରେ ଖେଳ ଜିତିଥିଲେ |ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକଟି ୨ ଟି ବିଜୟ ସହିତ ଟେବୁଲ ଉପରେ ଛିଡା ହୋଇଛି | ୩ ଟି ଗେମ୍ରେ କୌଣସି ବିଜୟ ନଥିବା ଟେବୁଲ୍ ତଳେ ଅଛି ଏବଂ ସମସ୍ତ ଦଳ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ବିଜୟ ପାଇଛନ୍ତି |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article