30 C
Bhubaneswar
Friday, May 14, 2021

ଓଡିଶା ରିପୋର୍ଟରେ ୩,୬୬୪ କୋଭିଡ -୧୯ ସଂକ୍ରମଣ

Must read

ଭୁବନେଶ୍ଵର: ଓଡିଶାରେ କୋଭିଡ -୧୯ ମାମଲା କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ଦିନ ପାଇଁ ୩୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ରହିଲା ଏବଂ ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ୨୦,୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ହୋଇଗଲା। ରାଜ୍ୟ ରବିବାର ଦିନ ୩,୬୬୪ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ କରିଥିବାବେଳେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଦୁଇଜଣ ରୋଗୀ ଏହି ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିଲେ। ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୩୦, ୨୦୨୦ ରେ ପ୍ରାୟ ୬ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ୩,୬୦୦ ରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଥିଲା, ଯେତେବେଳେ ୩,୬୧୫ ଜଣ ଲୋକ ଏହି ଜୀବାଣୁ ପାଇଁ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ, ୨,୧୧୮ ଜଣ କ୍ୱାଣ୍ଟିନରୁ ଏବଂ ୧,୪୯୭ ଜଣ। ସ୍ଥାନୀୟ ସମ୍ପର୍କ ଗୁଡିକ |

ରାଜ୍ୟର ୩୦ ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ନୂତନ ମାମଲାଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରୁ ମୋଟ ୨,୧୨୭ ଟି କ୍ୟାଣ୍ଟିନ କେନ୍ଦ୍ରରୁ ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିବାବେଳେ ବାକି ୧,,୫୩୭ ଟି ସ୍ଥାନୀୟ ଟ୍ରାନ୍ସମିସନ ମାମଲା ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ସୂଚନା ଏବଂ ଜନସମ୍ପର୍କ ବିଭାଗ ବିଭାଗ ଦ୍ଵରା ପ୍ରକାଶିତ ତଥ୍ୟରୁ ଜଣାପଡିଛି। ଏହା ସହ ରାଜ୍ୟରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ପଜିଟିଭ୍ ସଂଖ୍ୟା ୩,୬୮,୨୫୮ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧,୯୪୪ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ରାଜ୍ୟରେ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ୨୧,୪୩୬ ରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ବେଳେ ୩,୬୮,୨୫୮ ରୋଗୀ ଆରୋଗ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି କିମ୍ବା ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛନ୍ତି। ବରଗଡ ଏବଂ ସୁନ୍ଦରଗଡରୁ ଏହି ଦୁଇଟି ମୃତାହତ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗ ବିଭାଗ କହିଛି।

ମାମଲା ଖୋର୍ଧା ୭୦୪ ମାମଲା ସହ ତାଲିକାର ଶୀର୍ଷରେ ଥିବାବେଳେ ସୁନ୍ଦରଗଡ ୩୪୦ ଟି ପଜିଟିଭ ମାମଲାରେ ଦ୍ଵିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଏହା ପରେ କାଲାହାଣ୍ଡି (୩୨୪), ନୁଆପଡା (୨୨୧), ବରଗଡ (୨୧୦), ସମ୍ବଲପୁର (୧୯୯), କଟକ (୧୯୮), ଝାରସୁଗୁଡା (୧୮୩), ପୁରୀ (୧୪୩) ଏବଂ ମୟୂରଭଞ୍ଜ (୧୧୯) ରହିଥିଲେ। ୫୦ ରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ କରିଥିବା ଜିଲ୍ଲାଗୁଡ଼ିକ ହେଉଛି: ନବରଙ୍ଗପୁର (୮୧), ବୋଲାଙ୍ଗୀର (୭୯), ଜଗତ୍ସିଂହପୁର (୬୮), ଗଞ୍ଜାମ (୬୬), ଗଜପତି (୬୩), ଆଙ୍ଗୁଲ (୫୯), ଜଜପୁର (୫୮), ରାୟଗଡା (୫୭) କେନ୍ଦୁଝର (୫୬) ରାଜ୍ୟ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମୁଦାୟ ୯୫,୯୯,୮୭୭ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରିଛି, ଶନିବାର ଦିନ ୩୪,୪୫୦ | ଓଡିଶାର ସକରାତ୍ମକତା ହାର ୩.୮୪ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article