30 C
Bhubaneswar
Friday, May 14, 2021

ଜନ୍ମଦିନର ଉପସ୍ଥାପନା ଭାବରେ ଓଡିଶା ପୁରୁଷ ଚନ୍ଦ୍ରରେ ପତ୍ନୀ ଭୂମି ଉପହାର ଦିଅନ୍ତି |

Must read

ଭୁବନେଶ୍ଵର: ସୁରେଶ ୱାଡକରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଗୀତ ଗାଇଥିବା ଲୋକପ୍ରିୟ ରୋମାଣ୍ଟିକ ଓଡିଆ ଗୀତ ‘ଜନହ ରାଇଜାରେ ଜଗା ଟି କିନିଚି’ରୁ ଏହା ସିଧା ସଳଖ ମନେହୁଏ, ଯାହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି’ ମୁଁ ଚନ୍ଦ୍ରରେ ଏକ ଜମି କିଣିଛି। ‘ ଏକ ଚନ୍ଦ୍ର ପ୍ଲଟ୍ କିଣିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହାକୁ ତାଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଉପହାର ସ୍ୱରୂପ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଛନ୍ତି। ବୃତ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ଇଞ୍ଜିନିୟର ମହମ୍ମଦ ସାଜନ ଚନ୍ଦ୍ରରେ ପାଞ୍ଚ ଏକର ଜମି କିଣି ନିଜ ଜନ୍ମଦିନରେ ପତ୍ନୀ ନାଜିଆଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ସ୍ଵର୍ଗୀୟ ଉପହାର ବିଷୟରେ କହି ସଜନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ କିଛି ଅଦ୍ୱିତୀୟ ଜନ୍ମଦିନ ଉପହାର ଦେବାକୁ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଚନ୍ଦ୍ର ସୋସାଇଟି ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲରେ ଆବେଦନ ପରେ ଜମି କିଣିଛନ୍ତି। ଚନ୍ଦ୍ରରେ ୫ ଏକର ଜମି କିଣିବା ପାଇଁ ସେ ୫୧୯ ଡଲାର (ପାଖାପାଖି ୩୮,୦୦୦ ଟଙ୍କା) ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଥିବା ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

ବୃତ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ଜଣେ ଇଞ୍ଜିନିୟର ମହମ୍ମଦ ସାଜନ ଚନ୍ଦ୍ରରେ ପାଞ୍ଚ ଏକର ଜମି କିଣି ତାଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ନାଜିଆଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ସ୍ଵର୍ଗୀୟ ଉପହାର ବିଷୟରେ କହି ସଜନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ କିଛି ଅଦ୍ୱିତୀୟ ଜନ୍ମଦିନ ଉପହାର ଦେବାକୁ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଚନ୍ଦ୍ର ସୋସାଇଟି ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲରେ ଆବେଦନ ପରେ ଜମି କିଣିଛନ୍ତି। ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଚନ୍ଦ୍ରରେ ୫ ଏକର ଜମି କିଣିବା ପାଇଁ ୫୧୯ ଡଲାର (ପାଖାପାଖି ୩୮,୦୦୦ ଟଙ୍କା) ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛନ୍ତି। ‘ସ୍ଵର୍ଗୀୟ ଉପହାର’ ଉପରେ ନାଜିୟା ତାଙ୍କ ଉତ୍ସାହ ବାଣ୍ଟି କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ବିଶ୍ବାସ କରିପାରୁ ନାହିଁ ଯେ ମୋ ସ୍ୱାମୀ ମୋତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଏହି ସମ୍ପ୍ରସାରଣକୁ ଯିବେ। । ମୁଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖୁସି ଏବଂ ଉତ୍ସାହିତ ଅଛି। ” “ମୁଁ ମୋର ବନ୍ୟ ସ୍ୱପ୍ନରେ ଏପରି ଉପହାର ବିଷୟରେ କେବେ ଭାବି ନ ଥିଲି। ମୋ ଜୀବନରେ ଏଭଳି ସ୍ଵାମୀ ପାଇ ମୁଁ ନିଜକୁ ବହୁତ ଭାଗ୍ୟବାନ ମନେ କରୁଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article