30 C
Bhubaneswar
Friday, May 14, 2021

ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ଶେଖ ହାଇଦର ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ନାମିତ ହୋଇଥିଲେ ।

Must read

ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ଗିରଫ ହେବାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ ଓଡିଶାର ଭୟଭୀତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ଶେଖ ହାଇଦରଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଭୁବନେଶ୍ୱର ବିମାନବନ୍ଦରକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା। ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଥିବା ବେଳେ କଟକସ୍ଥିତ ଏସସିବି ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଏବଂ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ପଳାଇବାର ପାଞ୍ଚ ଦିନ ପରେ ଓଡିଶା ପୋଲିସ ଗୁରୁବାର ଦିନ ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଭୟଭୀତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ଶେଖ ହାଇଦରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଏହି ଅପରେସନର ତଦାରଖ କରୁଥିବା ଟ୍ୱିନ୍ ସିଟି ପୋଲିସ୍ କମିଶନର ସୁମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରି କଟକ ପୋଲିସର ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍ ସେମାନଙ୍କ ତେଲେଙ୍ଗାନା ପ୍ରତିପକ୍ଷଙ୍କ ସହାୟତାରେ ସାଙ୍ଗେରେଡି ଜିଲ୍ଲାର ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟରକୁ ଗିରଫ କରିଥିଲେ।

ସିପି ସୁମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ହାଇଦର ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏକ ବାଇକ୍ରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବାବେଳେ କଟକ ଜିଲ୍ଲାର ଆମର ମୋଟରସାଇକେଲ ଚାଳିତ ପୋଲିସ ଟିମ୍ ତାଙ୍କୁ ଧରିଥିଲା। ଏହା ପରେ ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟରକୁ ସ୍ଥାନୀୟ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା ଯାହା ପରେ ଓଡିଶା ପୋଲିସକୁ ଟ୍ରାଞ୍ଜିଟ୍ ରିମାଣ୍ଡରେ ନିଆଯାଇଥିଲା। ସେ ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ପଳାଇବା ପରେ ଓଡିଶା ପୋଲିସ ଏସସିବି ଡାକ୍ତରଖାନା ପରିଦର୍ଶନ କରି ଏହା ପଛରେ ଏକ ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ରଚିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ପଳାଇ ଯାଇଥିବା ପରିସ୍ଥିତି ସମ୍ପର୍କରେ ପଚାରି ବୁ .ିଥିଲେ। ଯାଆଁଳା ନଗର ପୋଲିସ ଟିମ୍ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟରର ଚିକିତ୍ସା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ତ ଦଲିଲ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବିବରଣୀ ଯାଞ୍ଚ କରିଛି। ଏହି ଟିମ୍ ଏସସିବି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଏବଂ ସର୍ଜରୀ ୱାର୍ଡର ସହିତ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ପୋଲିସ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲା ଯେ ହାଇଦର ଏପ୍ରିଲ ୧୦ ରେ ଏସକର୍ଟ ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲା।

ତାଙ୍କ ଏସକର୍ଟ ପାଇଁ ନିୟୋଜିତ ଜଣେ କନଷ୍ଟେବଳ ତାଙ୍କୁ ବିରିୟାନି ସ୍ପିକ କରି ସେବା କରିଥିଲେ। ସେବେଠାରୁ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଦଳ ତାଙ୍କ ଗତିବିଧି ଉପରେ ନିରନ୍ତର ନଜର ରଖିଥିଲେ। ଏହି ଅପରେସନରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପୋଲିସ କମିଶନର ତଥା ମେଡାକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗାରେଡି ଜିଲ୍ଲାର ଏସପିମାନେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି। ଭୁବନେଶ୍ଵରର ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଅବତରଣ କରିବା ପରେ ପୋଲିସ ଦଳ ତାଙ୍କୁ କଟକସ୍ଥିତ ଜୁଡିସିଆଲ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ (ଜେଏମଏଫସି) କୋର୍ଟକୁ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ। ପୋଲିସ କମିଶନର ଇଣ୍ଡିଆ ଟୁଡେ ଟିଭିକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ହାଇଦ୍ରାଙ୍କୁ ଗ୍ରିଲିଂ ପାଇଁ ରିମାଣ୍ଡରେ ନିଆଯିବ ଏବଂ ସେ କିପରି ହସ୍ପିଟାଲରୁ ପଳାୟନ କରିବାରେ ସଫଳ ହେବେ ତାହା ଜାଣିବା ପାଇଁ ନିଆଯିବ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article