30 C
Bhubaneswar
Friday, May 14, 2021

ତିନୋଟି କୋବିଡ଼ ହଟସ୍ପଟ୍ ଜିଲ୍ଲାରେ ଟୀକାକରଣ ନାହିଁ |

Must read

ଭୁବନେଶ୍ଵର: କୋଭିଶିଲ୍ଡ ଟୀକାକରଣର ତୀବ୍ର ଅଭାବ ଓଡ଼ିଶା ସରକାରଙ୍କୁ ତିନୋଟି ହଟସ୍ପଟ୍ ଜିଲ୍ଲାରେ ଟୀକାକରଣ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଛି। ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ବିଜୟ ପାନିଗ୍ରାହି ଶନିବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ୪୨୭ ଅଧିବେଶନ ସ୍ଥାନରେ ଟୀକାକରଣ ଡ୍ରାଇଭ୍ ଚାଲିଛି ଏବଂ କୋଭିଶିଲ୍ଡ ଟିକା ଅଭାବ ହେତୁ ୧୫୦୦ ର ୧୦୭୩ ଟି ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି, “କୋରାପୁଟ, ନୁଆପଡା ଏବଂ ଝାରସୁଗୁଡାର ସମସ୍ତ ଅଧିବେଶନ ସ୍ଥାନ, ତଥା ସୁନ୍ଦରଗଡ, ସମ୍ବଲପୁର, ବରଗଡ, ବଲାଙ୍ଗୀର, କାଲାହାଣ୍ଡି, ନବରଙ୍ଗପୁର ଏବଂ ମାଲକାନଗିରିର ସହରାଞ୍ଚଳରେ ଟୀକାକରଣ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଛି। ଝାଡଖଣ୍ଡ, ଛତିଶଗଡ ଏବଂ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ସୀମାବର୍ତ୍ତୀ ଏହି ୧୦ଟି ଜିଲ୍ଲା କୋବିଡ-୧୯ ର ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗକୁ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି |

ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଆହୁରି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜ୍ୟରେ କୋଭିଶିଲ୍ଡର ୩.୬ ଲକ୍ଷ ଡୋଜ ଏବଂ କୋଭାକ୍ସିନ ଟିକା ୨.୩ ଲକ୍ଷ ଡୋଜ ରହିଛି ଏବଂ ଏହା ଦୁଇ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଶେଷ ହୋଇଯିବ। ଓଡିଶା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୪୯,୦୧,୯୭୭ ଲୋକଙ୍କୁ ଟୀକାକରଣ କରିଛି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୯୧,୧୯୫ ଜଣଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ୭୮୧ ଟି ଅଧିବେଶନରେ ଇନସୁକେସନ୍ ଦିଆଯାଇଛି। ରାଜ୍ୟରେ ୱିକେଣ୍ଡ୍ ବନ୍ଦ ଏବଂ ରାତିର କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗୁ କରାଯିବା ନେଇ ପାନିଗ୍ରାହି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକଙ୍କ ଗତିବିଧି ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ସଂକ୍ରମଣ ଶୃଙ୍ଖଳା ଭାଙ୍ଗିବାରେ ସହାୟକ ହେବ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖି ଟୀକାକରଣର ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀକାଳୀନ ଯୋଗାଣ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇଥିଲେ ଯାହା ରାଜ୍ୟରେ ଚାହିଦା ପୂରଣ କରିବାରେ ଏକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା।ଦୈନିକ ଟୀକାକରଣ ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ଦିନକୁ 3 ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ସେ ପୂର୍ବରୁ ୨୫ ଲକ୍ଷ ଟିକା ଡୋଜ ମାଗିଥିଲେ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article