30 C
Bhubaneswar
Friday, May 14, 2021

ଓଡିଶା ସରକାର ନାଇଟ୍ କର୍ଫ୍ୟୁ, ୱିକେଣ୍ଡ୍ ବନ୍ଦ ।

Must read

ଭୁବନେଶ୍ଵର: କୋଭିଡ ୧୯ ମହାମାରୀର ବିସ୍ତାର ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରାଯିବ ବୋଲି ଗୁରୁବାର ଦିନ ଓଡିଶା ସରକାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ସାମ୍ବାଦିକ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ସୁରେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇ ନିମ୍ନଲିଖିତ ବିଷୟରେ ଏହା ଜଣାଇଲେ | ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଛତିଶଗଡ ସୀମାବର୍ତ୍ତୀ ୧୦ ଟି ଓଡିଶା ଜିଲ୍ଲା ଉପରେ ରାତ୍ରି କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଜିଲ୍ଲାଗୁଡ଼ିକରେ ରାତ୍ରି କର୍ଫ୍ୟୁର ସମୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଛି | ରାତି ୬ ଟାରୁ ୫ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାତିର କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗୁ ହେବ। ଏଥି ସହିତ, ଓଡିଶାର ଆହୁରି ୨୦ ଟି ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ ରାତିର କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି। ଆସନ୍ତା କାଲି ଠାରୁ ରାତି ୯ ଟାରୁ ୫ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭୁବନେଶ୍ବରଏବଂ କଟକ ସମେତ ସହରାଞ୍ଚଳରେ ରାତିର କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗୁ ହେବ ବୋଲି ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ କହିଛନ୍ତି।

ୱିକେଣ୍ଡ ବନ୍ଦ ମଧ୍ୟ ରାଜ୍ୟକୁ ଫେରିଛି। ଛତିଶଗଡ ସୀମାବର୍ତ୍ତୀ ୧୦ ଟି ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ ୱିକେଣ୍ଡ ବନ୍ଦ ଲାଗୁ ହେବ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଜିଲ୍ଲାରେ ନୁହେଁ | ମେ ୨୦୨୧ ରେ ହେବାକୁ ଥିବା କ୍ଲାସ୍ ୯ ଏବଂ +୨ ପରୀକ୍ଷା ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି | ବିବାହ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ, ସର୍ବାଧିକ ୫୦ ଜଣଙ୍କୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ, ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ କେବଳ ୨୦ ଜଣଙ୍କୁ ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟରେ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ, ଦର୍ଶକଙ୍କ ସିଟ୍ ମଧ୍ୟରୁ କେବଳ ପଚାଶ ପ୍ରତିଶତ ବୁକ୍ ହେବ | ୫୦ % କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଶକ୍ତି ସହିତ ରାଜ୍ୟରେ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବ | କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଶକ୍ତି ସହିତ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଆର୍ଥିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନଗୁଡ଼ିକୁ ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article