30 C
Bhubaneswar
Friday, May 14, 2021

କଟକ, ଭୁବନେଶ୍ଵରର ସମେତ ଓଡିଶାର ରାତ୍ରିରେ କର୍ଫ୍ୟୁ ।

Must read

ଭୁବନେଶ୍ଵର: କୋଭିଡ -୧୯ ବିସ୍ତାରକୁ ଧାରଣ କରିବା ପାଇଁ ଛତିଶଗଡର ସୀମାନ୍ତରେ ଥିବା ୧୦ ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ରାତ୍ରି କର୍ଫ୍ୟୁ ଆକାରରେ କଠୋର ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ଗୁରୁବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ସର୍ବଶେଷ ଘୋଷଣା ଅନୁଯାୟୀ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏହାକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। କଟକ ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ବରର ଟ୍ଵିନନ୍ ସିଟି ସମେତ ୨୦ ଟି ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ ରାତ୍ରି କର୍ଫ୍ୟୁ ଯାହା ଆସନ୍ତାକାଲି ଠାରୁ ଲାଗୁ ହେବ | ରାତି ୯ଟାରୁ ସକାଳ ୫ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ବନ୍ଦ କରାଯିବ ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ସୁରେଶ ମହାପାତ୍ର ଏକ ବିଶେଷ ଟେଲିଭିଜନ ଠିକଣାରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ମହାପାତ୍ରଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଆଜି ଛତିଶଗଡ ସହିତ ସୀମାବର୍ତ୍ତୀ ରାଜ୍ୟର ୧୦ ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉଥିବା ରାତିର କର୍ଫ୍ୟୁର ସମୟ ସଂଶୋଧନ କରିଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ୧୦ ଟି ଜିଲ୍ଲା- ସୁନ୍ଦରଗଡ, ଝାରସୁଗୁଡା, ସମ୍ବଲପୁର, ବରଗଡ, ବଲାଙ୍ଗୀର, ନୁଆପଡା, କାଲାହାଣ୍ଡି, ନବରଙ୍ଗପୁର, କୋରାପୁଟ ଏବଂ ମାଲକାନଗିରିରେ ରାତି ୧୦ ଟାରୁ ୫ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାତ୍ରି କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗୁ ହୋଇଛି। “ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ୧୦ ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ରାତ୍ରି କର୍ଫ୍ୟୁର ସମୟ ସଂଶୋଧନ କରାଯାଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ରାତି ୬ଟାରୁ ସକାଳ ୫ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାତ୍ରି କର୍ଫ୍ୟୁ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲାଗୁ କରାଯିବ ଏବଂ ପରବର୍ତ୍ତୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହା ବଳବତ୍ତର ରହିବ ବୋଲି ମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି।

ଏଥିପୂର୍ବରୁ ଏପ୍ରିଲ ୧୭ ରୁ ଏହି ୧୦ ଟି ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ ସପ୍ତାହ ଶେଷ ବନ୍ଦ ବନ୍ଦ ହେବ। ରାତିର କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗୁ ସମୟରେ ଜଳ ଯୋଗାଣ, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟସେବା ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଜରୁରୀକାଳୀନ ସେବାକୁ ଛାଡ କରାଯିବ ବୋଲି ମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି। କୌଣସି ପାସ୍ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ କର୍ମଚାରୀମାନେ ସେମାନଙ୍କର ପରିଚୟ ପତ୍ର ବହନ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି | “ଲୋକଙ୍କ ଗତିବିଧି ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ରାତିର କର୍ଫ୍ୟୁ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଛି। ରାଜ୍ୟ ତଥା ବାହାରେ ଭଲ ପରିବହନ ଯାନ ଉପରେ କୌଣସି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ରହିବ ନାହିଁ ବୋଲି ମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article