30 C
Bhubaneswar
Friday, May 14, 2021

ଓଡିଶା ୪୭୧ ଟି ନୂଆ କରୋନାଭାଇରସ୍ ରୋଗ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି ।

Must read

ଓଡିଶାର କୋବିଡ-୧୯ ଟ୍ୟାଲି | ରବିବାର ଦିନ ୩,୪୨,୬୯୫ ରେ ଆରୋହଣ କରାଯାଇଛି କାରଣ ୪୭୧ ଜଣ ଲୋକ ସଂକ୍ରମଣ ପାଇଁ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିବାବେଳେ ଆଉ ଜଣେ ମୃତ୍ୟୁହାର ୧,୯୨୨ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ବୋଲି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି। ନୂତନ ମାମଲାଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରୁ ୨୭୮ ଜଣ କ୍ୱାଣ୍ଟିନ୍ କେନ୍ଦ୍ରରୁ ଏବଂ ୧୯୩ ଟି ଯୋଗାଯୋଗ ଅନୁସନ୍ଧାନ ସମୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି। ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲ୍ଲା ୮୫ ରେ ସର୍ବାଧିକ ତାଜା ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ କରିଛି, ତା’ପରେ କାଲାହାଣ୍ଡି (୫୦), ନୁଆପଡା (୪୨) ଏବଂ ଖୁରଡା (୪୦) ରହିଛି। ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଖୁରଡା ଜିଲ୍ଲାରୁ ଏହି ନୂତନ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଓଡିଶାରେ ୩,୦୮୫ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ରହିଛି ଏବଂ ୩,୩୭,୬୩୫ ରୋଗୀ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟ ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ବରକୁ ନେଇ ଖର୍ଦା ଜିଲ୍ଲା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସର୍ବାଧିକ ୩୪୧ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

କୋବିଡ-୧୯ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୯୧.୫୯ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରିଛି, ସେଥିମଧ୍ୟରେ ଶନିବାର ୨୯,୨୮୧ ରହିଛି ଏବଂ ପଜିଟିଭିଟି ହାର ୩.୭୪ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି। ସରକାର ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ଯେ ରାତି ୧୦ ଟାରୁ ସକାଳ ୫ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୦ ଟି ଜିଲ୍ଲା – ସୁନ୍ଦରଗଡ,ଝାରସୁଗୁଡା, ସମ୍ବଲପୁର, ବରଗଡ, ବୋଲାଙ୍ଗୀର, ନୁଆପଡା, କାଲାହାଣ୍ଡି, ନୱାରଙ୍ଗପୁର, କୋରାପୁଟ ଏବଂ ମାଲକାନଗିରିରେ ଏପ୍ରିଲ୫ ତାରିଖରୁ କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗୁ କରାଯିବ। ଶନିବାର ଦିନ ସେଠାରୁ ଜଣ ଲୋକ କୋବିଡ-୧୯ ପାଇଁ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରିବା ପରେ କଲାମଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଧାମରଗଡ ବ୍ଲକର ଚିଲଚିଲା ଗ୍ରାମକୁ ଏକ କଣ୍ଟେଣ୍ଟମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ଭାବରେ ଘୋଷଣା କରିଛି। ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ମଧ୍ୟ ଆଠଟି ସ୍ଥାନକୁ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେଣ୍ଟମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛି। (କେବଳ ଏହି ରିପୋର୍ଟର ହେଡଲାଇନ୍ ଏବଂ ଚିତ୍ର ବ୍ୟବସାୟ ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ ଦ୍ୱାରା ପୁନ କାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥାଇପାରେ |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article