30 C
Bhubaneswar
Friday, May 14, 2021

ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଦୈନିକ ସର୍ଜ୍ ୨୦୦୦-ମାର୍କ ଭାଙ୍ଗିଛି |

Must read

ଭୁବନେଶ୍ଵର ଗତ ପାଞ୍ଚ ଦିନ ପାଇଁ ୧୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ରିପୋର୍ଟ କରିବା ପରେ, ଓଡିଶାରେ କୋଭିଡ -୧୯ ଏକକ ଦିନିକିଆ ମାମଲା ୨୦୨୧ ମସିହାରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ୨୦୦୦ ମାର୍କ ଭାଙ୍ଗିଥିଲା ​​ଯେତେବେଳେ ପ୍ରାୟ ୨୨୬୭ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ପଜିଟିଭ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ ଏବଂ ତିନିଜଣ ରୋଗୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଏହି ଜୀବାଣୁଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଥିଲା। ରାଜ୍ୟର ୨୯ ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ମୋଟ ମାମଲା ମଧ୍ୟରୁ ମୋଟ ୧୩୧୪ ଟି କ୍ଵାଣ୍ଟିନ କେନ୍ଦ୍ରରୁ ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିବାବେଳେ ବାକି ୯୫୩ ଟି ସ୍ଥାନୀୟ ଟ୍ରାନ୍ସମିସନ ମାମଲା ଥିଲା। ରାଜ୍ୟ ସୂଚନା ଏବଂ ଲୋକସମ୍ପର୍କ ବିଭାଗ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରକାଶିତ ଏକ ତଥ୍ୟରେ କୁହାଯାଇଛି

ଯେ ଅକ୍ଟୋବର ୧୭, ୨୦୨୦ ରେ ଓଡ଼ିଶା ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ୨୦୦୦ ମାର୍କ ହାସଲ କରିଥିଲା ​​ଯେତେବେଳେ ୨୦୧୯ ଲୋକ ଏହି ଜୀବାଣୁଙ୍କ ପାଇଁ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ, ୧୧୬୮ ଟି କ୍ୟାଣ୍ଟିନରୁ ଏବଂ ୮୫୧ ଟି ସ୍ଥାନୀୟ ସମ୍ପର୍କ। ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାର ଏକ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବାବେଳେ ଜଣେ ରୋଗୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କର ଗଞ୍ଜାମ ଏବଂ ଜଜପୁର ଜିଲ୍ଲାରୁ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗ (ଏଫ୍ ଏଫ୍ ଡବ୍ଲୁ) ବିଭାଗ ସମାନ ଭାବରେ ସାତୋଟି ଜିଲ୍ଲା ତିନି ଅଙ୍କ ବିଶିଷ୍ଟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଥିବା ବେଳେ ୪୫୮ ଟି ମାମଲାରେ ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲ୍ଲା ଶୀର୍ଷରେ ରହିଛି, ତା’ପରେ ଖୋର୍ଧା (୩୪୮), ସମ୍ବଲପୁର (୧୨୦), ବରଗଡ (୧୨୦), କଟକ (୧୧୭), ନୁଆପଡା (୧୦୪) ଏବଂ ନବରଙ୍ଗପୁର (୧୦୪) ରହିଛି।

ବୋଲାଙ୍ଗୀର (୯୩), ଗଞ୍ଜାମ (୭୦), ପୁରୀ (୭୦), ବାଲାସୋର (୬୭), ମୟୂରଭଞ୍ଜ (୬୦), କିଓନଜାର (୫୫) ଏବଂ ଜଜପୁର (୫୨) | ବୁଧବାରର ଆକଳନକୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରି ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ ମାମଲା ସଂଖ୍ୟା ୩,୫୫,୩୫୩ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିବାବେଳେ ୧,୯୩୩ ଜଣ ଏହି ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ୩,୪୧,୧୨୩ ରୋଗୀ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି। ବୁଧବାର ଦିନ ରାଜ୍ୟରେ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ୧୨,୨୪୪ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି ବୋଲି ବିଭାଗ କହିଛି। ରାଜ୍ୟ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୋଟ ୯,୪୬,୧୭୨୦ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରିଛି ଯାହା ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ୩୩,୨୫୧ ଅଟେ। ଓଡିଶାର ସକରାତ୍ମକତା ହାର ୩.୭୪ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article