28 C
Bhubaneswar
Wednesday, April 21, 2021

ଭାରତରୁ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପ୍ରବେଶକୁ ବାରଣ କରିଛି |

Must read

ୱେଲିଙ୍ଗଟନ୍: ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜାକିଣ୍ଡା ଆର୍ଡନ୍ ଗୁରୁବାର (ଏପ୍ରିଲ୍ ୮) ଦେଶରୁ ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ କୋବିଡ-୧୯ ସଂକ୍ରମଣ ପରେ ନିଜ ନାଗରିକଙ୍କ ସମେତ ଭାରତର ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ସାମୟିକ ଭାବେ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଛନ୍ତି। ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ସ୍ଥାନୀୟ ସମୟ ୧୬୦୦ ରୁ ରବିବାର (ଏପ୍ରିଲ ୧୧) କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବ ଏବଂ ଏପ୍ରିଲ ୨୮ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲାଗୁ ହେବ ବୋଲି ଆର୍ଡେନ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏଥର ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସରକାର ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିବା ତଥା ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ହଟାଇବା ପାଇଁ ବିପଦ ପରିଚାଳନା ପଦକ୍ଷେପ ଉପରେ ଦୃଷ୍ଟି ଦେବେ। “

ଏହା ଏକ ସ୍ଥାୟୀ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନୁହେଁ ବରଂ ଏକ ଅସ୍ଥାୟୀ ପଦକ୍ଷେପ। ଅସ୍ଥାୟୀ ହୋଲ୍ଡ ମଧ୍ୟ ଯାତ୍ରୀମାନେ ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ବିପଦକୁ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସହାୟକ ହେବ ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆର୍ଡେନ୍ କହିଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜାକିଣ୍ଡା ଆର୍ଡନ୍ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅନ୍ୟ ଦ୍ଵାରା ସୃଷ୍ଟି ହେଉଥିବା ବିପଦକୁ ସରକାର ଦୃଷ୍ଟି ଦେବେ। -୧୯ ହଟସ୍ପଟ୍ ଦେଶ ତଥା ଏହାର ଭବିଷ୍ୟତ ପାଠ୍ୟକ୍ରମରେ ମଧ୍ୟ ମୁଁ ଜୋର ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଯେ ଭାରତରୁ ର ଆଗମନ ଏହି ପଦକ୍ଷେପକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିଛି, ଆମେ ସାଧାରଣତ ଉଚ୍ଚ ବିପଦ ବିନ୍ଦୁଗୁଡିକ କିପରି ପରିଚାଳନା କରୁ ତାହା ଉପରେ ଦୃଷ୍ଟି ରଖିଛୁ |

ଏହା ଏକ ଦେଶ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ବିପଦ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ ନୁହେଁ | .., “ଆର୍ଡର୍ନ୍ କହିଛନ୍ତି | “ଆମେ କୌଣସି ସ୍ପଷ୍ଟ ଜିନିଷ ଚିହ୍ନଟ କରିନାହୁଁ … କିନ୍ତୁ ଆମକୁ ଭଲ ଚେଷ୍ଟା କରିବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି ପିଏମ ଆର୍ଡର୍ନ କହିଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ, ଅନ୍ୟ ଦେଶରେ କୋବିଡ-୧୯ ପରୀକ୍ଷଣର ଗୁଣବତ୍ତା ଉପରେ ସରକାର ଦୃଷ୍ଟି ଦେବେ | ଗତ ୭୨ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ପରୀକ୍ଷା ନିଆଯାଉଛି କି ନାହିଁ ତାହା ମଧ୍ୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଧ୍ୟାନ ଦେବେ। ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଗୁରୁବାର (ଏପ୍ରିଲ ୮) ଏକ ନୂତନ ସ୍ଥାନୀୟ ସଂକ୍ରମଣ ବିଷୟରେ ଜଣାଇଛି, ୨୪ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ଯିଏକି ଟୀକାକରଣ କରିନାହାଁନ୍ତି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article