29.1 C
Bhubaneswar
Saturday, July 24, 2021

ଦଶଟି ରାଜ୍ୟ ଦୈନିକ ନୂତନ କୋଭିଡ୍ -୧୯ ମାମଲାର ଉପର ପଥକୁ ଦର୍ଶାଉଛି |

Must read

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ଛତିଶଗଡ, କର୍ଣ୍ଣାଟକ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ଦିଲ୍ଲୀ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, ତାମିଲନାଡୁ, ଗୁଜୁରାଟ, କେରଳ ଏବଂ ପଞ୍ଜାବ ସମେତ ଦଶଟି ରାଜ୍ୟ ଦୈନିକ କୋଭିଡ -୧୯ ମାମଲାରେ କ୍ରମାଗତ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି ଯାହା ୧,୨୬,୭୮୯ ନୂତନ ସଂକ୍ରମଣର ୮୪.୨୧ ପ୍ରତିଶତ ଅଟେ, ମାର୍ଚ୍ଚ ଏବଂ ଏପ୍ରିଲର ପ୍ରଥମ ସାତ ଦିନରେ ଜାତୀୟ ସାପ୍ତାହିକ କୋଭିଡ -୧୯ ପଜିଟିଭିଟି ହାର ୨.୧୯ ରୁ ୮.୪୦ ପ୍ରତିଶତକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି। ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଅଦ୍ୟତନ ହୋଇଥିବା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ଭାରତ ୧,୨୬,୭୮୯ନୂତନ କରୋନାଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣର ରେକର୍ଡ ରେକର୍ଡ କରିଛି। ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସର୍ବାଧିକ ଦୈନିକ ନୂତନ ମାମଲା ୫୯,୯୦୭ ରେ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି।

ଏହା ପରେ ଛତିଶଗଡ ୧୦,୩୧୦ ସହିତ କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ୬,୯୭୬ ଟି ନୂଆ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ କରିଛି। ଭାରତର ମୋଟ ସକ୍ରିୟ କ୍ୟାସେଲୋଡ୍ ୯,୧୦,୩୧୯ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଶର ମୋଟ ସଂକ୍ରମଣର ୭.୦୪ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି। ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ସମୁଦାୟ ସକ୍ରିୟ କ୍ୟାସେଲୋଡ୍ ରେ ୬୬,୮୪୬ ମାମଲାର ଏକ ନିଟ୍ ଇନକ୍ଲିନ୍ | ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି, “ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ଛତିଶଗଡ, କର୍ଣ୍ଣାଟକ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଏବଂ କେରଳର ସମୁଦାୟ ସକ୍ରିୟ ମାମଲାର ୭୪.୭୩ ପ୍ରତିଶତ ଅଟେ। କେବଳ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଦେଶର ମୋଟ ସକ୍ରିୟ ମାମଲାର ୫୫.୨୬% ଅଟେ। ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ଛତିଶଗଡ ସମେତ ୧୨ ଟି ରାଜ୍ୟ। ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି, ପଞ୍ଜାବଜାବ, କର୍ଣ୍ଣାଟକ, ଦିଲ୍ଲୀ, ତାମିଲନାଡୁ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, ଗୁଜରାଟ, ହରିୟାଣା, ରାଜସ୍ଥାନ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଏବଂ କେରଳ ଦୈନିକ ନୂଆ ମାମଲାରେ ଏକ ଉପର ସ୍ତରର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି।

୨୪ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୫୯,୨୫୮ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ସହିତ ଭାରତର ସମନ୍ୱିତ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ୧,୧୮,୫୧,୩୯୩ ରେ ଛିଡା ହୋଇଛି | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୬୮୫ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ନୂତନ ମୃତ୍ୟୁରେ ଦଶଟି ରାଜ୍ୟ ହେଉଛି ୮୭.୫୯ ପ୍ରତିଶତ। ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ସର୍ବାଧିକ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ (୩୨୨)। ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି ଯେ ଦୈନିକ ୬୨ ଜଣ ମୃତ୍ୟୁ ସହିତ ପଞ୍ଜାବ ଅନୁସରଣ କରୁଛି। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାରଟି ରାଜ୍ୟ ଏବଂ କୌଣସି କୋବିଡ-୧୯ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର କରିନାହାଁନ୍ତି | ଏଗୁଡ଼ିକ ହେଉଛି ଆସାମ, ଲଦାଖ, ଡି ଆଣ୍ଡ ଡି ଏବଂ ଡି ଆଣ୍ଡ ଏନ, ନାଗାଲାଣ୍ଡ, ତ୍ରିପୁରା, ମେଘାଳୟ, ସିକ୍କିମ, ମଣିପୁର, ଲକ୍ଷ୍ମୀଦୀପ, ମିଜୋରାମ, ଆଣ୍ଡାମାନ ଏବଂ ନିକୋବର ଦ୍ଵିପପୁଞ୍ଜ ଏବଂ ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶ |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article