29.1 C
Bhubaneswar
Saturday, July 24, 2021

ଓଡ଼ିଶା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଭିତରେ ମୋବ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲା

Must read

ଓଡିଶାରେ ପୋଲିସ୍ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରୁଥିବା ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଅନ୍ୟ ଏକ ଘଟଣାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ବାଲାସୋର ଜିଲ୍ଲାର ରେମୁନା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ପ୍ରାୟ ୧୫୦ ଲୋକ ଆକ୍ରମଣ କରି ଦୁଇ ଅଭିଯୋଗ କାରୀଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଆହତ କରିଥିଲେ। ତେବେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରୁ ବିପଦ ଅନୁଭବ କରି ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ। ମାଓବାଦୀମାନେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୧୧ ଟା ସମୟରେ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ପହଞ୍ଚି ଅଭିଯୋଗ କାରୀଙ୍କୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିବାକୁ ଚାହିଁଥିଲେ – ଷ୍ଟେସନରେ ଥିବା ମିୟାନବାଗ ଗାଁର ଜଣେ ରଘୁନାଥ ସାହୁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ପ୍ରମିତା ଦାସ। ପଡୋଶୀ ମାଣ୍ଡାରପୁର ଗାଁର ପ୍ରତିଦ୍ ନ୍ଦୀମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଘର ଚୋରି କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ରେମୁନା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଶ୍ରୀବାଲାଭ ସାହୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୁରୁଣା ଶତ୍ରୁତା କାରଣରୁ ସେମାନଙ୍କ ଘର ଚୋରି ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ସାହୁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଗତକାଲି ରାତିରେ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ।

ଅନୁସନ୍ଧାନ ପାଇଁ ଆମେ ସେମାନଙ୍କ ଗ୍ରାମ ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଯାଉଥିଲୁ ଯେତେବେଳେ ହଠାତ୍ ପ୍ରାୟ ୧୫୦ ଲୋକ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ଆମେ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଗେଟ୍ ବନ୍ଦ କରିଦେଲୁ କିନ୍ତୁ ସେତେବେଳକୁ ୨୦-୩୦ ଲୋକ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ପ୍ରବେଶ କରି ଅଭିଯୋଗ କାରୀଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରି ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ ବୋଲି ସାହୁ କହିଛନ୍ତି। ଆହତ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ରେମୁନା କମ୍ୟୁନିଟି ହେଲ୍ଥ ସେଣ୍ଟରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ପରେ ବାଲାସୋର ମେଡିକାଲ କଲେଜକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ହେବା ପରେ ଡାକ୍ତରଖାନା | ମାଓବାଦୀମାନେ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନକୁ ମଧ୍ୟ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଛି।

ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗିରଫ କରାଯାଇ ନାହିଁ, ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜକୁ ଆଧାର କରି ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି। ଗତ ମାସରେ ଜଜପୁର ଜିଲ୍ଲାର ଏକ ମାଓବାଦୀ ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ଶତ୍ରୁତାକୁ ନେଇ ବାଲିଚନ୍ଦ୍ରପୁର ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ପୋଲିସ୍ ଜିପ୍ ଏବଂ ଏକ ଭ୍ୟାନ୍ ଲଗାଇଥିଲେ। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଫେବୃଆରୀରେ ତୈଳ ଚୋରି ମାମଲାରେ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରୁଥିବା ଏକ ପୋଲିସ ଦଳ ଧନକାନାଲ ଜିଲ୍ଲାର ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ସେହି ମାସରେ ଜଗତ୍ସିଂହପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ଚୋରା ଚାଲାଣ ଅଭିଯୋଗରେ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ଜଣେ ସହକାରୀ ସବ୍-ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କ ସମେତ ତିନିଜଣ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article