27.1 C
Bhubaneswar
Friday, July 23, 2021

ଓଡିଶା ସାଇକେଲ ଚାଳକ ଶ୍ବସ୍ଥି ସିଂଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ସମ୍ମାନିତ କରିଛି

Must read

ଭୁବନେଶ୍ଵର: ଏଠାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ବୁଧବାର ଦିନ ଜାତୀୟ ରେକର୍ଡଧାରୀ ତଥା ଓଡିଶାର ସାଇକେଲ ଚାଳମନା ସ୍ଵଷ୍ଠୀ ସିଂଙ୍କୁ ଏଠାରେ ନବୀନ ନିଶ୍ଵାସରେ ସାଇକେଲ ଚଳାଇବାରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ସଫଳତା ପାଇଁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ସେ ଗୁଆହାଟି ଖେଲୋ ଇଣ୍ଡିଆ ୟୁଥ୍ ଗେମ୍ସ ୨୦୨୦ ରେ ସାଇକେଲ ଚଲାଇବାରେ ଦୁଇଟି ସ୍ଵର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ରୌପ୍ୟ ପଦକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି।

ନିକଟରେ, ସେ ୩୦୦୦ ମିଟର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ପର୍ସୁଟ୍ ବର୍ଗରେ ସ୍ଵଣ୍ଣ ଜିତି ୪: ୦୫: ୫୪୭ ସେକେଣ୍ଡର ଏକ ନୂତନ ଜାତୀୟ ରେକର୍ଡ ସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ନାଭି ମୁମ୍ବାଇରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ୨୫ ତମ ଜାତୀୟ ସଡକ ସାଇକେଲ ଚାମ୍ପିଅନ ସିପରେ ୬୦ କିଲୋମିଟର ରୋଡ୍ ମାସ ଷ୍ଟାର୍ଟରେ ଆଉ ଏକ ସ୍ଵର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଜିତିଥିଲେ | ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଓସମାନିଆ ୟୁନିଭରସିଟିରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ୭୨ ତମ ନ୍ୟାସନାଲ ଟ୍ରାକ ସାଇକେଲ ଚାମ୍ପିଅନ ସିପରେ ସ୍ଵାମୀ ୧୦ କିଲୋମିଟର ସ୍କ୍ରାଚ ରେସ ଏବଂ ୨୦ କିଲୋମିଟର ପଏଣ୍ଟ ରେସରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ରୌପ୍ୟ ପଦକ ଜିତିଛନ୍ତି।

ସ୍ଵାମୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସଫଳତା ପାଇଁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି, “ତାଙ୍କର ଏହି ସଫଳତା ଆମ ଦେଶର ଅନେକ ଯୁବ ତଥା ଆଶାକର୍ମୀ ସାଇକେଲ ଚାଳକ ବିଶେଷ କରି ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରେରଣା, ଯେଉଁମାନେ ତାଙ୍କ ଉଦ୍ୟମ ଏବଂ ସଫଳତାର ଅନୁକରଣ କରିବେ। ଆମେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟଧିକ ଗର୍ବିତ | ତାଙ୍କ ପାଖରେ ସାଇକେଲ ସୁପରଷ୍ଟାର ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ” ତାଙ୍କ ସଫଳତା ପାଇଁ ଆର୍ଥିକ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ସ୍ଵରୂପ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ୨.୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଚେକ୍ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ସ୍ଵାମୀ କୃତଜ୍ଞତା ଏବଂ ସମର୍ଥନ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀର ନ୍ୟାସନାଲ ସାଇକେଲ ଏକାଡେମୀରେ ତାଲିମ ନେଉଛନ୍ତି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article