28 C
Bhubaneswar
Wednesday, April 21, 2021

ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା, ସିଏମ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବାର ଧମକ ଦେଇ ମେଲ ଗ୍ରହଣ କରିଛି

Must read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବାର ଧମକ ଦେଇ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ରିଜର୍ଭ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ ଏକ ଇମେଲ ପାଇଛି। ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ର ମୁମ୍ବାଇ ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଏହି ଇମେଲ ପଠାଯାଇଥିଲା, ଏହା ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା। ଇନପୁଟ ଅନୁଯାୟୀ, ପୂଜାପାଠ ତଥା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସଂସ୍ଥାଗୁଡ଼ିକରେ ଆକ୍ରମଣ କରାଯିବ ବୋଲି ଇମେଲ ଧମକ ଦେଇଛି। ଏହାର ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଥିବା ଧମକପୂର୍ଣ୍ଣ ମେଲରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଏବଂ ଏଚଏମ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କୁ ହଟାଇବେ। । ଅଧିକ ଝାଞ୍ଚ ପାଇଁ ଏହି ଇମେଲକୁ ସଂପୃକ୍ତ ଏଜେନ୍ସିମାନଙ୍କୁ ପଠାଯାଇଛି ଏବଂ ଦୁଇ ଭିଭିଆଇପି ନେତାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ବିବରଣୀକୁ ବଢାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ସମ୍ପୃକ୍ତ ବିକାଶରେ ଅମିତ ଶାହା କହିଛନ୍ତି ଯେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ନକ୍ସଲଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଲଢେଇକୁ ଆହୁରି ଜୋରଦାର କରିବେ।

ଛତିଶଗଡର ବିଜାପୁର ଜିଲ୍ଲାର ବାସଗୁଡା ଶିବିର ଗସ୍ତ ସମୟରେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ଗୃହରେ ବିଦ୍ରୋହୀଙ୍କ ମାରାତ୍ମକ ଆକ୍ରମଣର ଦୁଇ ଦିନ ପରେ ଶାହା କହିଛନ୍ତି, “ଆମର ଯବାନମାନେ ବହୁତ ସାହସର ସହିତ ଲଢି ିଥିଲେ। ନିଶ୍ଚିତ ହୁଅନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ସହକର୍ମୀଙ୍କ ବଳିଦାନ ହେବ। ବ୍ୟର୍ଥ ହୁଅ ନାହିଁ, ଭାରତ ସରକାର ଏବଂ ଛତିଶଗଡ ସରକାର ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ ରଖ। ” “ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ବନ୍ଧୁ ଆମକୁ ଛାଡି ଯାଆନ୍ତି ଆମେ ଦୁଖ ଅନୁଭବ କରୁ। କିନ୍ତୁ ନକ୍ସଲବାଦ ହେତୁ ଏହି ଅଞ୍ଚଳର ଗରିବ ଲୋକମାନେ ବିକାଶରୁ ବଞ୍ଚିତ ଅଟନ୍ତି।

ଯେଉଁମାନେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଏବଂ ଆମ ପାଖକୁ ଆସିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛୁ କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆମର ବିକଳ୍ପ ନାହିଁ ଆପଣଙ୍କ ହାତରେ ଅସ୍ତ୍ର ଅଛି ବୋଲି ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି। ଏହା ପ୍ରଥମ ଘଟଣା ନୁହେଁ ଯେ ଉଭୟ ବରିଷ୍ଠ ବିଜେପି ନେତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯିବ ବୋଲି ଧମକ ଦେଇଥିବା ଚିଠି ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିବା ଜରୁରୀ ଯେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜାନୁଆରୀରେ ୟୁପି ପୋଲିସର ଜରୁରୀକାଳୀନ ସେବା ‘ଡାଏଲ୍ ୧୧୨’ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କୁ ଏକେ-୪୭ ରାଇଫଲ ସାହାଯ୍ୟରେ ହତ୍ୟା କରିବାର ଧମକ ଦେଇଥିଲା। ନଭେମ୍ବରରେ, ହ୍ଯାଟ୍ସ ଆପ୍ରେ ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯିବ ବୋଲି ଧମକ ଦେଇ ଡାଏଲ୍ ୧୧୨ ସେବା ପାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ପୋଲିସ ଆଗ୍ରା ନାମକ ଜଣେ ନାବାଳକକୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article