28 C
Bhubaneswar
Wednesday, April 21, 2021

ଗ୍ଲୋବାଲ୍ କୋଭିଡ୍ -୧୯ କାସେଲୋଡ୍ ଟପ୍ ୧୩୧.୧ ମିଲିୟନ୍ |

Must read

ୱାଶିଂଟନ୍: ଜନ୍ସ୍ ହପ୍କିନ୍ସ ୟୁନିଭର୍ସିଟି ଅନୁଯାୟୀ, ସର୍ବଭାରତୀୟ ବିଶ୍ୱ କୋଭିଡ୍ -୧୯ କ୍ୟାସେଲୋଡ୍ ୧୩୧.୧ ମିଲିୟନରେ ପହଞ୍ଚି ଥିବାବେଳେ ମୃତ୍ୟୁ ୨.୮୫ ମିଲିୟନରୁ ଅଧିକ ହୋଇଯାଇଛି। ) ପ୍ରକାଶ କରିଛି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନର ବିଶ୍ଵର କ୍ୟାସେଲୋଡ୍ ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ଯଥାକ୍ରମେ ୧୩୧,୧୯୬,୧୦୯ ଏବଂ ୨,୮୫୧,୯୭୩ ରହିଛି। ଅନୁଯାୟୀ ବିଶ୍ଵର ସର୍ବାଧିକ ସଂଖ୍ୟକ ମାମଲା ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁ ଯଥାକ୍ରମେ ୩୦,୬୭୧,୦୭୪ ଏବଂ ୫୫୪,୯୯୯ ରେ ଆମେରିକା ହେଉଛି ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଦେଶ। ବ୍ରାଜିଲ ଦ୍ଵିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ୧୨,୯୫୩,୫୯୭ ମାମଲା ଏବଂ ୩୩୧,୪୩୩ ମୃତ୍ୟୁ। ଅନ୍ୟ ଦେଶରେ ଦୁଇ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି।

ନିଶ୍ଚିତ କରୋନାଭାଇରସ୍ ମାମଲା ହେଉଛି ଭାରତ (୧୨,୩୯୨,୨୬୦), ଫ୍ରାନ୍ସ (୪,୮୦୨,୫୪୫), ରୁଷ (୪,୫୨୦,୮୭୯), ବ୍ରିଟେନ (୪,୩୭୧,୩୯୩), ଇଟାଲୀ (୩,୬୫୦,୨୪୭), ତୁର୍କୀ (୩,୪୪୫,୦୫୨), ସ୍ପେନ୍ (୩,୩୦୦,୯୬୫), ଜର୍ମାନୀ (୨,୮୮୬,୦୨୯), କଲମ୍ବିଆ (୨,୮୮୬,୦୨୯), କଲମ୍ବିଆ ଆକଳନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ପୋଲାଣ୍ଡ (୨,୪୧୫,୫୮୪), ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା (୨,୩୮୩,୫୩୭) ଏବଂ ମେକ୍ସିକୋ (୨,୨୪୭,୩୫୭) | ମୃତ୍ୟୁ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ୨୦୪,୦୧୧ ମୃତ୍ୟୁ ସହ ମେକ୍ସିକୋ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ୫୦,୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ ଦେଶଗୁଡ଼ିକ ହେଉଛି ଭାରତ (୧୬୪,୬୨୩), ବ୍ରିଟେନ (୧୨୭,୦୭୮), ଇଟାଲୀ (୧୧୧,୦୩୦), ଋଷ (୯୮,୭୧୩), ଫ୍ରାନ୍ସ (୯୬,୮୦୮), ଜର୍ମାନୀ (୭୭,୦୨୨), ସ୍ପେନ୍ (୭୫,୬୯୮), କଲମ୍ବିଆ (୬୪,୦୯୪), ଇରାନ (୬୩,୧୬୦), ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା (୫୬,୧୯୯), ପୋଲାଣ୍ଡ (୫୪,୯୪୧), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା (୫୨,୯୮୭) ଏବଂ ପେରୁ (୫୨,୬୨୫) |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article