28 C
Bhubaneswar
Wednesday, April 21, 2021

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, ଝାଡଖଣ୍ଡ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପୂର୍ବ ରାଜ୍ୟରେ ବିସ୍ତୃତ ବର୍ଷା ପୂର୍ବାନୁମାନ କରାଯାଇଛି।

Must read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ |: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଏବଂ ଓଡିଶା ଅଞ୍ଚଳ ସମେତ ପୂର୍ବ ଏବଂ ମଧ୍ୟ ଭାରତର ଅନେକ ଅଂଶ ରବିବାର ଦିନ ବିସ୍ତୃତ ବର୍ଷା ହୋଇ ପ୍ରବଳ ଗରମରୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଆରାମ ପ୍ରଦାନ କରିଛି। ଭାରତୀୟ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ (ଆଇଏମଡି) କହିଛି ଯେ ଆଣ୍ଡାମାନ ସମୁଦ୍ର ଉପରେ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ମିଆଁମାର ଉପକୂଳରେ ଥିବା ନିମ୍ନ ଚାପ ଯୋଗୁଁ ମଙ୍ଗଳବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହାଲୁକା ଏବଂ ମଧ୍ୟମ ବୃଷ୍ଟିପାତ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଏବଂ ପୂର୍ବ ଭାରତର କିଛି ଅଂଶକୁ ଜାରି ରଖିବ। ଏହାର ଦୈନିକ ନ୍ଦିନ ଅଦ୍ୟତନରେ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ କହିଛି ଯେ ନିମ୍ନ-ଚାପ ଅଞ୍ଚଳ ଛତିଶଗଡର ଦକ୍ଷିଣ ତଥା ଝାଡଖଣ୍ଡ ଏବଂ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର କିଛି ଅଂଶରେ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ସୃଷ୍ଟି କରିବ ଯାହା ବଜ୍ରପାତ ଏବଂ ହାଲୁକା ବର୍ଷା ହୋଇପାରେ।

ଆଇଏମଡି ରବିବାର ଏକ ଟୁଇଟ୍‌ରେ କହିଛି ଯେ ଆସନ୍ତା ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଝାଡଖଣ୍ଡ, ଗାଙ୍ଗେଟିକ୍ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଏବଂ ଓଡିଶା ଉପରେ ବଜ୍ରପାତ, ବଜ୍ରପାତ ଏବଂ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ସହିତ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଆଣ୍ଡାମାନ ଏବଂ ନିକୋବର ଦ୍ଵିପୁଞ୍ଜରେ ମଧ୍ୟ ହାଲୁକା ଏବଂ ମଧ୍ୟମ ବର୍ଷା ହେବାର ପୂର୍ବାନୁମାନ କରାଯାଇଛି | ତେବେ ଆସନ୍ତା ଦୁଇ ଚାରି ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାମିଲନାଡୁ, ପୁଡୁଚେରୀ, ବିଦର୍ଭ ଏବଂ କରାଇକାଲ ଉପରେ ଏକ ଉତ୍ତାପ ତରଙ୍ଗ ଜାରି ରହିବ ବୋଲି ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ କହିଛି। ଏହି ଅଞ୍ଚଳର ହାରାହାରି ତାପମାତ୍ରା ବୃଦ୍ଧି ପାଇପାରେ।

ଆଗାମୀ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ରାଜସ୍ଥାନ, ଦିଲ୍ଲୀ-ଏନସିଆର, ହରିୟାଣା ଏବଂ ପଞ୍ଜାବ ସମେତ ଉତ୍ତର ଏବଂ ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ଭାରତର କିଛି ଅଂଶରେ ଉତ୍ତାପ ତରଙ୍ଗ ଜାରି ରହିବ ବୋଲି ଆଇଏମଡି ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛି। ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ କହିଛି ଯେ ହାରାହାରି ତାପମାତ୍ରା ଉତ୍ତର ଏବଂ ପୂର୍ବରେ ଭାରତ ଏପ୍ରିଲରୁ ଜୁନ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ୱାଭାବିକଠାରୁ ଅଧିକ ରହିବ | ତେବେ ଆଇଏମଡି କହିଛି ଯେ ଦକ୍ଷିଣ ଦ୍ୱୀପପୁଞ୍ଜ ଭାରତର ସବଡିଭିଜନ ଏବଂ ପୂର୍ବ, ଉତ୍ତର ପୂର୍ବ ଏବଂ ଚରମ ଉତ୍ତର ଭାରତର କିଛି ସବଡିଭିଜନରେ ସାଧାରଣ ତୁ ରହିବ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article