28 C
Bhubaneswar
Wednesday, April 21, 2021

ଆଜିଠାରୁ ଏହି ୧୦ ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ରାତ୍ରି କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି

Must read

ଓଡ଼ିଶାରେ କୋବିଡ-୧୯ ମାମଲାର ବୃଦ୍ଧି ମଧ୍ୟରେ ଏପ୍ରିଲ ୫ ରୁ ୧୦ ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ରାତ୍ରି କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗୁ କରାଯିବ। ଏହି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ସୁନ୍ଦରଗଡ, ଝାରସୁଗୁଡା, ସମ୍ବଲପୁର, ବରଗଡ, ବୋଲାଙ୍ଗୀର, ନୁଆପଡା, ଜିଲ୍ଲାରେ ଲାଗୁ ହେବ। ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ ଏସସି ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ଦସ୍ତଖତ ଅନୁଯାୟୀ, ଉପନ୍ୟାସ କରୋନାଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ କାଲାହାଣ୍ଡି, ନବରଙ୍ଗପୁର, କୋରାପୁଟ ଏବଂ ମାଲକାନଗିରି। ରାତି ୧୦ ଟାରୁ ୫ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାତ୍ରି କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗୁ ହେବ। > ରାତିର କର୍ଫ୍ୟୁ ସମୟରେ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ବ୍ୟତୀତ ସମସ୍ତ ବାଣିଜ୍ୟିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ, ଦୋକାନ, କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ, ଅନୁଷ୍ଠାନ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କ ଗତିବିଧି ବନ୍ଦ ରହିବ ବୋଲି ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ କୁହାଯାଇଛି। > ଜିଲ୍ଲା ସଂଗ୍ରହକାରୀ / ପୌରପାଳିକା କମିଶନରମାନେ ଆଇନର ଉପଯୁକ୍ତ ନିୟମାବଳୀ ଅନୁଯାୟୀ ନିଜସ୍ୱ ନ୍ୟାୟପାଳିକା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପ୍ରଦାନ କରିବେ ଯେପରିକି ର ଧାରା ୧୪୪ ଅନୁଯାୟୀ ଏବଂ କଡାକଡି ପାଳନକୁ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବେ |

ଜିଲ୍ଲା ସଂଗ୍ରହକାରୀମାନେ କୌଣସିପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇ ପାରନ୍ତି କିମ୍ବା ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ଅନୁମତି ଦେଇପାରନ୍ତି ଯାହାକୁ ସେମାନେ ସ୍ଥାନୀୟ ଭାବରେ ବିଚାର କରନ୍ତି | ପରିସ୍ଥିତି > ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ମଚାରୀ, ପୋଲିସ, ଡ୍ୟୁଟିରେ ଥିବା ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ, ଡାକ୍ତର, ପାରାମେଡିକାଲ୍ କର୍ମଚାରୀ (ଉଭୟ ସରକାରୀ ଏବଂ ବେସରକାରୀ), ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଏବଂ ଜରୁରୀକାଳୀନ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ରାତ୍ରି କର୍ଫ୍ୟୁରୁ ମୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି। > ବିଦ୍ୟୁତ୍, ଅଗ୍ନିଶମ ସେବା, ଟେଲିକମ୍, ଜଳ, ରେଳବାଇ, ବିମାନବନ୍ଦର ଏବଂ ପରିବହନ ସେବା ଭଳି ୟୁଟିଲିଟିଗୁଡିକର ଜରୁରୀକାଳୀନ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଗତି କରିପାରିବେ।

ବିମାନ, ରେଳ ଏବଂ ସଡ଼କଦ୍ଵରା ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ଚଳାଚଳକୁ ସୁଗମ କରିବା ପାଇଁ ବିମାନ ବନ୍ଦର, ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ଏବଂ ବସ୍ ଟର୍ମିନାଲକୁ ଜନସାଧାରଣ ପରିବହନ, ବେସରକାରୀ ଯାନ ଏବଂ ଟ୍ୟାକ୍ସିଗୁଡିକ (ଓଲା, ଉବର ଭଳି ଏଗ୍ରିଗେଟରଙ୍କ କ୍ୟାବକୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରି) ଚଳାଇବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି। କର୍ଫ୍ୟୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି, ଏପ୍ରିଲ ୪ ରେ ଓଡିଶାର କୋବିଡ-୧୯ ଟି ୩,୪୨,୬୯୫ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି କାରଣ ଏପ୍ରିଲ ୪ ରେ ୪୭୧ ଜଣ ଲୋକ କୋବିଡ-୧୯ ପାଇଁ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିବାବେଳେ ଗୋଟିଏ ନୂତନ ମୃତ୍ୟୁହାର ୧,୯୨୨ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ରାଜ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଦିନରେ ୩୦୦ ରୋଗୀଙ୍କ ପୁନରୁଦ୍ଧାରକୁ ପଞ୍ଜୀକୃତ କରିଛି ଯେଉଁଥିରେ ମୋଟ ଆରୋଗ୍ୟ ହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କର ସଂଖ୍ୟା ୩,୩୭,୯୩୫ ହୋଇଛି, ଯାହା କ୍ୟାସେଲୋଡର ୯୮.୬୧ ପ୍ରତିଶତ ଅଟେ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article